Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Melyik az érvényes munkaszerző...

Melyik az érvényes munkaszerződés akkor, ha a régi nincs érvényben 3 éve, de alá van írva, az új nincs aláírva, de sajnos a gyakorlatban érvényben van?

Figyelt kérdés

Röviden írom le amennyire lehet.

Határozatlan teljes munkaidős szerződéssel dolgoztam fix bérrel 2016-ig.

Majd akkor 16ban az orrom alá dugtak egy új szerződést: csökkentett munkaidő, csökkentett bér. Írjam alá vagy kirúgnak.

Nem írtam alá. Nem rúgtak ki.

Viszont mivel a cég valóban elkezdte csak a csökkentett bért fizetni nekem (hiába nem írtam alá) így én is elkezdtem a csökkentett időben bejárni.

Így az a faramuci helyzet állt elő (még 16ban és azóta is) hogy bár nem írtam alá semmit, mégis a bér és a munkaidő is beállt az új alá nem írt szerződés szerinti értékre. Ők nem fizettek annyit én meg nem jártam be annyit. (Utalva fizet a cég!)


De az „új“ szerződés továbbra is aláíratlan, noha eltelt 3 év azóta.

Ami alá van írva, az a régi határozatlan teljes munkaidős és béres szerződésem.


A helyzet: egy bírósági ügy miatt (nem emiatt...) be kell mutatnia a munkáltatómnak a bíróság előtt az én érvényes munkaszerződésem.

Mit mutathat be a cég ebben az esetben?

Azt a régi szerződést ami alá van írva de ami igazolhatóan 3 éve nem teljesül? Utalva fizet a cég evidensen látható hogy nem fizeti ki a régi szerződés szerinti bért.


Vagy azt az újat mutathatja be ami ugyan teljesül gyakorlati okokból, de nincs aláírva? 3 év alatt sem?


(azt meg le se írom, mi van akkor ha odahamisította az aláírásom az újra, mintha aláírtam volna, mert az már átváltana akkor büntetőügyre...)


Jogászok? Erre valaki?


2019. okt. 25. 12:59
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Kérem a válaszban lépjün k túl annak szajkózásán hogy a cég nem érvényesíthette volna az új feltételeket addig amíg alá nem írom. Elvileg nem , gyakorlatilag meg szarik mindenre és igen. Mint az ábra mutatja.
2019. okt. 25. 13:03
 2/25 anonim ***** válasza:
Egyik sem.
2019. okt. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

És akkor a cég mit fog bemutatni a bíróságon? vagy mit mond majd? Hogy itt egy ember itt dolgozik tizenéve de sajnos érvényes szerződése az nincs?


mert a szerződés megléte elsősorban munkáltatói felelősség.

2019. okt. 25. 13:10
 4/25 anonim ***** válasza:
Azt fogja bemutatni, amit majd ezután írsz alá.
2019. okt. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

A munkáltató azt mondja, hogy szóban módosítottátok, 3 éve ráutaló magatartással azt elfogadod.


[link]

2019. okt. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

"Azt fogja bemutatni, amit majd ezután írsz alá."


Semmit alá nem vagyok hajlandó írni, ahogy 3 éve se voltam hajlandó.

2019. okt. 25. 13:14
 7/25 A kérdező kommentje:

"A munkáltató azt mondja, hogy szóban módosítottátok, +"



Ha ilyet (is) lehet mi a francnak papírozni? Akkor szarjunk bele ne írjon egy cég se semmit, szóban elfogadta és csók.

Akkor minek a papír?

2019. okt. 25. 13:15
 8/25 szántóvető ***** válasza:
100%

nem aláírt szerződés nem lehet érvényben.tehát ott a régi,ez az ami szabályos.az új pont annyit ér mintha én írtam volna vagyis semennyit.

viszont írásos munkaszerződést szóbeli megegyezéssel is lehet módosítani.és itt már bonyolódik a történet.ha te az új feltételek szerint dolgoztál a munkaidőt és a munkabért tekintve,akkor feltételezhető hogy elfogadtad az új munkaszabályokat tehát nem sokat tehetsz szerintem.

2019. okt. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

" nem sokat tehetsz szerintem."



Én személy szerint nem is akarok (már rég nem) semmit se tenni, csak az a kérdés hogy bíróság beadandó ügyirat érvényes munkaszerződés. Nem tőlem kérik, a cégtől kérik.

Mit ad be?

Mert ha a régit adja be, akkor bukta mert ott vannak a számlakivonatok (amit viszont én adok be) a bérutalásokról.


Ha meg az újat: hiányzik az aláírás.


Ez lenne a fő igazi kérdés.

2019. okt. 25. 15:55
 10/25 szántóvető ***** válasza:
100%
ha nem lett volna világos:a régit adják be,azzal a kiegészítéssel hogy azóta szóbeli módosítás történt.amit te nyilván elfogadtál szóban,hisz vígan dolgozol tovább.immáron több mint 3 éve.
2019. okt. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!