Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntetőjog! Vádmódosítás...

Büntetőjog! Vádmódosítás ellen van - e helye fellebbezésnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, röviden törömören.

A vád 2 év nyomozás és 7 éves tárgyalássorozat után egy ügyészi irányelv határására módosított vádat, így újra kezdődhet a procedúra mert másik Bírósághoz kerülne az ügy. SEMMI, de tényleg SEMMI a bizonyás során felmerülő körülmény nem merült fel és nem adott alapot erre.


- fellebbezhető-e a módosítás?

- lehet-e alkotmánybírósághoz vagy egyéb bírósághoz fordulni ezügyben?


Várom megtisztelő segítségét!



2019. nov. 3. 08:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A vád ellen nem lehet fellebbezni. Ez kb. olyan, mintha vádat emeletek ellened annak idején és te meg fellebbeztél volna. :D

Az ügyésznek joga van vádat módosítani, neked jogod van vallomást tenni rá, vagy észrevételt tenni, aztán majd a bíróság eldönti, hogy miként ítél-e a végén, elítél-e.

Amúgy meg az ügyész csak úgy hasra ütve nem szokott vádat módosítani, tehát valaminek történnie kellett, valaminek fel kellett merüljön. Az egy dolog, hogy te nem értesz hozzá, vagy nem látod át, vagy máshogy gondolod. Vagy az is lehet, hogy korábban volt elrontva a vád és átlátta mindezt az ügyész, tehát bár új körülmény nem merült fel, de az ügyész rájött, hogy annak idején hogyan kellett volna vádat emelni, ezért aszerint módosított.

2019. nov. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Koszi :)

De sajnos ez nem hasraütéses volt hanem konkrétan egy főügyésze álláspontot adott ki egy bcstipusra majd ráhuzta erre. Konkrétan mar teljesen a végén jártunk nem történt semmi olyan körülmény azon kivul h a főügyész kiadott egy álláspontot h innentol kezdve “igy kell értelmezni”. Hozzateszem ez nem kötelező alkalmazni... reális vagyok es pontosan rudom h nem vagyok elfogult egyszerűen nem állja meg a helyet a dolog ugyanis rosszul irtam a minősítésének változtatott hogy az is megállhat... de nem állítja azt h megáll csak megállhat... amugy nem erdekelne a dolog ha nem kezdődne ujra az egesz ami mar 6 éve tart ://

Tudom h a bíróság nem ad ennek majs helyet xsak idegesito h minden indoklás nélkül megteheti igy ujra kezdodik az egesz összesen mar 8.eve.

2019. nov. 3. 19:59
 3/3 A kérdező kommentje:
Amugy van a törvényes vad melynek a lényege h nem vádolhatnak minden ok nélkül es indokolni kell miert vádolom. Ez nem történt most meg.
2019. nov. 3. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!