Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Már meglevő flóbert pisztolyra...

Már meglevő flóbert pisztolyra kell engedély?

Figyelt kérdés

Szegény apám halála után rám maradt egy flóbert pisztoly. Nem tudom mikor lett véve, azt sem tudtam hogy van.


Ha jól tudom a 2003 előtt vett flóbert lőfegyverek nem engedélykötelesek. Valószínűleg 2003 előtti vétel mert egy jó régi csehszlovák darab.


Csak barátom telkén, néha lövöldözök vele, nem hordom utcán, nem tud róla senki.

Lehet gondom abból hogy pl most vettem hozzá lőszert aminek nyilván van hivatalos nyoma?



2019. nov. 7. 20:23
 1/4 A kérdező kommentje:
7,5 Joule-os.
2019. nov. 7. 20:30
 2/4 árokpart ***** válasza:
43%
Ej ez a fránya internet ugye? Ki sem lett volna muszáj ide írnod ezt a kérdést pláne ha félsz, előtte a Google kereső barátunktól kaptál volna erre vonatkozó információt. Az teljesen mindegy mikor lett véve ami ma engedélyhez kötött. Még akkor is ha akkor lett véve mikor még nem kellett hozzá engedély, attól ez még ma engedélyköteles lőfegyvernek minősül. 2004-es őszi kormányrendelet tette lőfegyverré mikor a gáz-riasztópisztolyokat velük párhuzamosan engedélymentessé tették. Lőszert azért tudtál bele venni hivatalosan gondolom vadászboltban, mert ahhoz viszont nem kell engedély, mert hivatalosan, jogilag nem minősül lőszernek, mert nincsen benne lőpor, hanem a gyújtóperem szikrájának segítségével viszi ki a magot a pisztoly. Tehát peremgyújtással ráüt az ütőszeg a gyújtóelegyre és a szikra segítségével lövi ki a magot. Feltételezem nagykorú vagy és ezt az eladó személyi igazolvány nélkül is meg tudta állapítani, hacsak nem haverod a boltos tehát ha egy tök idegen városban vetted mondjuk akkor semmi nyoma nem marad. Egyébként flóbert fegyverre könnyítettebb eljárással megadják a tartási engedélyt a 7,5 joule megengedett torkolati erő miatt. Magyarán akkora az ereje mint egy Slavia hagyományos légpuskának, csak ezt a törvényalkotók fegyverré minősítették én sem értem, hogy miért de ez most mindegy. Tehát nem kell olyan szigorú feltételeknek megfelelned mint ha rendes nagy tüzerejű önvédelmi marok vagy sportlőfegyvert szeretnél tartani. Viszont így, hogy már birtoklod nagyon alaposan kellene bizonyítanod, hogy apukádé volt, illetve amikor megtaláltad azonnal be kellett volna vinned a pisztolyt a rendőrségre. Most már mindegy. Azt tudom tanácsolni, hogy többet ne vegyél bele flóbert lőszert, mert véletlenül is ha bárki megsebesül pl. elég ha a szomszéd macskáját véletlenül megsebesíted vagy mást ne adj Isten embert most képzeld el és feljelentenek abból bizony nagyon nagy bajod lehet. Ha mindenáron puffogtatni szeretnél akkor startpatront vegyél bele az csak durranik és nagyobb élményt is ad a pisztolyhoz mint a flóbert lőszer.
2019. nov. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
67%

A moderátorok és a rendőrség is örülhet, mert most írtál ki nyilvánosan a netre egy illegális fegyvertartást!


2-8 év börike!!!

2019. nov. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 árokpart ***** válasza:
Ja persze egy névtelen fórumon foglalkozik is vele bárki. Nem is értem az ilyen beteges, kárörvendő embereket. A rendőrségnek is ennél milliószor nagyobb gondjai vannak. Tudod te, hogy a reptéren naponta mennyi kokó után nyomoznak, meg kapcsolnak le valóban nagy fogásokat, illetve titkosszolgálati módszerekkel derítenek fel és kapnak el tényleges valódi lányfuttatókat, gyermekkereskedőket akik a nevelőintézetből a gyerekek délutáni kimenőjén bíztatnak az intézetből való megszökésre, csábítják őket aztán külföldön meg megpróbálják őket örömlánynak eladni. Ezekkel a nemzetközi bandákkal foglalkoznak igazán a szervek még névtelen fórumokon is és jól is teszik. Nem azzal, hogy pl. Jani vagy Pisti lőtt egyet a légpuska erejű majdnem játékpisztolyával ami egyedül Magyarországon illegális csak jelenleg.
2019. nov. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!