Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A párom most vált el. Van egy...

A párom most vált el. Van egy nagy háza a feleségével együtt, ami a múlt héten meghalt anyósa telkére épült. A haszonélvezeti jog az anyuka nevén volt. A párja azt mondja, hogy a telek az övé, tehát nem fele-fele arányban akar osztozni a házon?

Figyelt kérdés

2019. nov. 10. 09:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a ma hatályos jogot, de elég valószínű, hogy nem. Ügyvédhez kéne fordulni ezzel a problémával.
2019. nov. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Már a párod,aki mégcsak most vált el....


És Téged érdekel, hogy a házából ő mennyit kap.


Nyugi,igaza van a párjának.


Most kinek ki a párja?

Ennek a faszinak hány párja van?

2019. nov. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Forduljatok ügyvédhez. Vagyis forduljanak, te ugye kimaradsz ebből.

Ha a párod anyósáé volt a telek, és nem hagyott végrendeletet, akkor valóban a lányára szállhat, tehát az exfeleség jól mondja. Viszont a házat, ha együtt építették fel az esküvő után, az fele-fele.

2019. nov. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szeretői státuszban volt eddig a kérdező úgy tűnik.
2019. nov. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A Ptk. ismeri azt a megoldást, hogy más tulajdonában van a föld és a rajta lévő ingatlan, itt is ez következik, a ház marad fele-fele osztásban, a telek pedig az asszonyé lesz.
2019. nov. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébként én nő vagyok, a párom regisztrált oldaláról tettem fel a kérdést. Nem engem izgat, a kérdés lényege, hanem a páromat.
2019. nov. 10. 10:10
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
És ő nem tud írni?
2019. nov. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%

A házastársi vagyon akkor lesz közös ha fennáll a vagyonközösség, az együttélés amikor az a vagyon keletkezik.

Vagyis ha akkor halt meg az illető és hagyta örökül a telket, bármit, amikor már folyt a válóper - vagyis már nem állt a párod és a felesége vagyonközösségben, nem éltek együtt, akkor jogos a felvetés, hogy azt már egyedül a feleség örökölte. De általánosságban is figyelembe szokták azt venni hogy az örökség az konkrétan egy-egy személyt érintett é nem közösen a házaspárt, váláskor azt is meg szokták különböztetni, hogyha korábban az egyik fél örökölt és az a nevén is volt a válásig, akkor nem is veszik bele a közös tulajdonba.

Minden ilyen esetet a bíróság fog mérlegelni.

De gondold át te is a dolgot. Tegyük fel hogy a válás másnapján hal meg az illető. Akkor sem számítana már közös vagyonnak semmiképpen. Vagy éppen mi lenne ha te kerülnél ilyen helyzetbe és tőled válna már a férjed fél éve, élnétek külön, lenne barátnője mikor örökölsz egy lakást. Te azt tartanád igazságosnak ha akkor is megkaphatná a felét?

2019. nov. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én se értem ki kicsoda, de mindegy is. Az örökség az külön vagyon, az együtt épített ház meg közös.
2019. nov. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!