Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudom visszautasítani...

Hogyan tudom visszautasítani az örökséget még az örökhagyó életében és az ő beleegyezése nélkül?

Figyelt kérdés

Apámmal nagyon nem jó a kapcsolatom, és az örökséggel zsarol. Elvárná ha lerobban, akkor gondoskodjak róla. Nagyon sokat ártott már nekem az életben és ezt én akármilyen ronda dolog, nem akarom hogy az életem többi részét is megkeserítse. Le szeretnék mondani az örökségről, nem szeretnék utána semmit sem örökölni, viszont ebbe ő nem menne bele. Én meg nem bírom a lelki terrorizálást. Van olyan papír amivel az ő beleegyezése nélkül visszatudom utasítani az örökséget? (úgy tudom, hogy az örökség visszautasító papírnál kellene az ő aláírása is)


A másik kérdésem még az lenne, hogy ha van neki pénze a bankba és én vagyok ott a haszonélvvező, akkor ha én bemegyek a bankba akkor letudom venni róla magam az ő beleegyezése nélkül, hogy semmi közöm ne legyen ahhoz a pénzhez?


A harmadik meg hogy van a nevemen egy nyaraló (ahol meg én vagyok a tulajdonos, de ő a haszonélvvező) azt is megtudom valahogy csinálni hogy visszakerüljön az ő tulajdonába a beleegyezése nélkül? (vagy ha esetleg anyukám nevére ajándékoznám, ahhoz is kelle apám beleegyezése?)


2019. nov. 11. 22:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%

Akkor nyilván megmondod neki hogy Kedves Papa ha nem vetted volna észre felnőttem és független ember vagyok.


Oldd meg a problémáidat...


Nyilván neki is lesz erre lövése de az már nem rád tartozik...


Ha nem kell az örökség akkor menj a dolgodra!

2019. nov. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ami a tulajdont illeti meg nem kell vele foglalkoznod az az ő gondja. De azért gondold ezt át még 1x!
2019. nov. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Már 1000x megmondtam neki, de lelki terrorban tart, hogy ő bezzeg felnevelt, megkapom az örökséget én meg nem vagyok képes gondoskodni róla.. Ezt hangoztatja másoknak is. Ezért lenne szükség erre papírra, hogy ne tudjon ezzel már többet dobálózni... Tényleg nagyon nem lehet ezt bírni lelkileg.
2019. nov. 11. 22:29
 4/11 A kérdező kommentje:
Bármilyen papír érdekelne, ami megoldást ad erre az esetre
2019. nov. 11. 22:31
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Ha eleged van miért nem mondod meg neki hogy NEM és miért nem lépsz le?


Ha nem érdekel az örökség és apádat sem tiszteled apádként semmi teendőd nincs.


Vagy ha nem ez a helyzet?

2019. nov. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De igen, csak az a probléma, hogy itt van mindenem, nem tudok lelépni, itt van a többi rokonom is. Viszont így őket is ellenem hangolja mondva azt, hogy bezzeg az örökség majd jó lesz. Én meg hiába mondom nekik hogy nekem az örökség sem kell, azt hiszik hogy csak a levegőbe beszélek..
2019. nov. 11. 22:50
 7/11 A kérdező kommentje:
És nagyon rossz úgy élni, hogy már lassan ők is az ő igazát fogják nekem szajkózni. És azt gondolják, hogy az örökséget még fel fogom venni, csak azért mondom hogy nem, hogy ne keljen róla majd gondoskodnom. A papírral legalább brbizonyítanám, hogy nem csak a levegőbe beszélek.
2019. nov. 11. 22:54
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz lemondani valamiről, ami lehet halála napján már nem is lesz az övé. Lehet nem lesz addigra örökség amiről lemondj. Nincs ilyen.
2019. nov. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Élő embertől nincs örökség. Örökség csak halott után van.

A bankba bemész és megkérdezed.Nagyon segítőkész ügyintézők szoktak lenni.

A nyaralóhoz nem tudok hozzászólni.

2019. nov. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ingatlant ajándékozni csak úgy lehet, ha az ajándékozott elfogadja, ezt már a korábbi kérdésednél leírták neked. Eladni el tudod, de a haszonélvezet marad, s így aligha venné meg valaki.
2019. nov. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!