Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 2 gyermek után fizetek gyerekt...

2 gyermek után fizetek gyerektartást. Ha kiderül az egyikről hogy nem az én gyerekem, akkor a másik gyermekre kérelmezhető hogy emeljék a gyerektartás díjat?

Figyelt kérdés

2019. nov. 11. 22:24
 1/4 anonim ***** válasza:
8%
Nem tudom de az a szerencsétlen gyerek semmiről nem tehet. Elvonnád tőle a támogatást csak mert az anyja félre kúrt?
2019. nov. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyerektartást az ember a saját gyerekére fizet.

De a magyar törvények szerint az első 2 gyerek független egymástól: 20-20%

Ha most ennél kevesebb, akkor kérhető az emelés.

Amúgy ez nem jogi vagy családi kérdés?

2019. nov. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

1-es eleve hülyeséget írt.

2-es már közelít az igazsághoz.

Nos, egyszerűen újra kell kérni a megváltozott körülmények miatt a gyerektartás megállapítását (2 helyett 1 gyerek van). Ha 2 gyerekre a fizetése 40%-át vonták, reális, hogy 1 gyerekre 20%-ot vonnának, de lehet érvelni pro és kontra, aztán a bíróság dönt, ahogy dönt. Elvileg ma már konkrét összeget és nem a fizetés adott %-át állapítják meg, de ha így volt az előző döntésnél is, akkor ez nem jelent különbséget.

Szóval kérni bármit lehet, de lényeges emelést nem tartok valószínűnek.


Ami még fölmerült bennem (nem vagyok jogász), hogy ha X éven át az anya fölvette a gyerektartást jogosulatlanul az egyik gyerek után, akkor nem követelheti-e vissza a volt férj, méghozzá kamatostul. Én erről megkérdeznék egy ügyvédet. Viszont anyuka követelhet gyerektartást attól a férfitől, akitől az a gyereke van.

2019. nov. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
35%
Eleve hülyeség... Az állatok ölik meg vagy hagyják sorsára a kölyköket ha nem az övüké... Nevelted x idieig, szeretted de kiderült nem a tied és akkor ott rohadjon meg... Nyilván ez a jó hozzáállás igazad van!
2019. nov. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!