Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit mond a törvény a munkamegt...

Mit mond a törvény a munkamegtagadásról?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen a saját szerszámommal amit én vettem magamnak, azért nem tudok dolgozni mert a cég másnak osztotta ki. Megtagadhatom a munkát, azzal az indoklal hogy a munkavégzéshez biztosítson eszközt?

2019. nov. 13. 07:17
 1/8 anonim válasza:
5%
Börtön jár érte.
2019. nov. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 mindentudó99 ***** válasza:
Miért adtad ki a kezedből?
2019. nov. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha magadnak vetted, mi köze hozzá a cégnek, meg bárki másnak? Amúgy ha nincs megfelelő eszközöd a munkavégzéshez, akkor arról tájékoztatni kell a főnöködet, hogy nem tudsz dolgozni, de ez nem elég indok ahhoz, hogy megtagadd a munkát, ha más módon is el tudnád végezni.

A törvényben igazából nincs benne így felsorolás szerűen, hogy milyen esetben tagadható meg a munka, hanem különböző paragrafusokban tér ki rá, hogy amennyiben 'ez' és 'ez' van, megtagadható a munkavégzés, de elsősorban akkor, ha az munkavédelmi szempontba ütközik (egészséget-/mást veszélyeztet, hőmérséklet probléma, stb.).

"[...] a munkáltató széles körű utasítási joggal rendelkezik, melynél fogva részletekbe menően meghatározhatja a munkavégzés módját, idejét, helyét, eszközeit, a konkrét munkafeladatokat. A munkavállalónak a jogszerű utasításokat be kell tartania, ennek elmulasztása olyan kötelezettségszegésnek számít, amely – a figyelmeztetéstől a munkaviszony megszüntetéséig terjedően – fegyelmi következményeket vonhat maga után."

2019. nov. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm.
2019. nov. 13. 08:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Máskor nem adod a szerszámodat másnak.
2019. nov. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%
Minek megtagadni? Ha akarnád se tudnád elvégezni szerszám nélkül. Azt meg végképp nem vágom a sajátodat hogy adta a cég oda valakinek. Vidd haza, vegyen a cég.
2019. nov. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ahhoz van jogod, hogy visszaköveteld a saját szerszámodat. Sőt, ahhoz is, hogy amikor te használod, akkor a cég használati díjat fizessen neked (feltéve, hogy engedéllyel használod). A cégnek semmilyen joga nincs arra, hogy ami a te magántulajdonod, azzal rendelkezzen. Gondolom, egy ember (főnök) csinálta a hülyeséget, tehát meg kell keresni egy magasabb rangú főnököt, panaszt tenni.


Feltehetőleg a kérdező nem kapott rendes szerszámot, és mivel felmondani nem akart, ezért inkább saját pénzen vett jó szerszámot, mint hogy valami vacakkal kínlódjon naphosszat.

Nekem is vannak saját szerszámaim a munkahelyemen, nem nagy értékűek persze, de inkább rászántam a pénzt ezekre, különben magamat szívatnám a rendes szerszám nélkül. Pl. egy 500 Ft-os fém derékszög rengeteget segít, ilyenre a cég nem költ. Mondjuk, nekem van saját szekrényem, ahová el tudom zárni, és a hátába állítanám annak, aki engedély nélkül hozzányúlna. :)

2019. nov. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Filléres áron szereztem a szerszámaim. De minöségibb és praktikusabb mint amit a cég valaha is biztosítani fog. Amúgy takarító eszközökröl van szó. Vödör felmosó seprü...stb. Mossam le a lépcsőt de 4-ünkre van 3 vödör és felmosó amiből 1 az én tulajdonom. És van egy vacak amit én szereztem de 3 takarítócéggel ezelőtt maradt itt, 2011-böl és vacak is meg selejt is és azzal mossak fel. Jövőre felmondok. 58000ft-ért ezt nem tűröm.
2019. nov. 14. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!