Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha leakarok lépni itthonról,...

Ha leakarok lépni itthonról, mert már teljesen kikészültem anyám miatt - de hagyok egy levelet - akkor kerestethet a rendőrökkel? 22/L

Figyelt kérdés

Már nem bírom tovább. Mindig is úgy bánt velem, mint egy 8 évessel. Félt, óv, nem enged meg semmit, és folyton csak veszekszik velem. Bezárva tart, mint egy madarat a kalitkában. A börtönben a raboknak is nagyobb szabadságuk van, mint nekem. Teljesen kikészültem. Már próbáltunk vele szépen is, erőteljesebben, határozottabban is beszélni, de nem hallgat senkire. Egyik pillanatban dühkitörése van, a másikban meg hirtelen minden szép, minden jó. Már tönkre tette a családot is. Csoda, hogy nevelőapám még bírja. Már őt is elzavarta a háztól hányszor, aztán könyörgött neki, hogy jöjjön vissza.

Szóval ha titokban összepakolom a cuccom, írok egy levelet, hogy miért hagytam itt őket, anyám elmenne a rendőrségre. A rendőrök eltűnt személynek nyílvánítanának? Elkezdenének keresni? Több 100 kilométerre mennék egy fiúhaveromhoz. Hosszú ideig tart elintêzni egy költözést?



2019. nov. 13. 12:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%

Ne haragudj, de ezzel a lépéssel pont azt fogod bizonyítani, hogy egy 8 éves szintjén állsz.

Mondd el neki, hogy felnőttél és elköltözöl. Ennyike, aztán csomagolsz és mész.

Fizikailag nem tarthat vissza, az valóban rendőrségi ügy.

Egyébként sem árt, ha jóban maradsz vele, mert közel sem biztos, hogy a fiú barátoddal nem fogsz összeveszni x hónap múlva és nem rak ki.

Van tartalékod, hogyha egyedül maradnál?


A kérdésre visszatérve, a rendőrség nem fog eltűnt személyként kezelni.

2019. nov. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Molyember ***** válasza:
0%
A kérdésed alapján legalább részben igaza van anyukádnak. Nyugodj le, ezzel hosszú távon semmit se nyersz. Ez most csak hiszti, nem egy felnőtt döntése.
2019. nov. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Megpróbálna visszatartani. Eldugná a kulcsom, a telefonom, kivennê a kezemből a ruháimat, összetörné a bőröndömet, ordibálna...a többit hagyjuk.
2019. nov. 13. 12:52
 4/16 A kérdező kommentje:
Ha tudnád mi folyik itt, nem mondanád, hogy hiszti.
2019. nov. 13. 12:53
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném hogy 22 évesen a rendőrség fog erőszakkal hazavinni.
2019. nov. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

22 évesen te döntesz arról, hol akarsz élni.

Ha a jó édesanyád kerestetne, attól még a rendőrség nem fog hazaszállítani.

A költözés addig tart, míg összepakolsz és elmész az új lakhelyedre.

2019. nov. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
De a városomban, ahol lakok nem kell intézkedni? Pl hogy máshova költöztem,cés ahova mentem oda bejelenteni magam...háziorvos...
2019. nov. 13. 12:59
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha elkoltoztel csinaltass lakcimkartyat.

Azzal tudsz új körzeti orvost keresni, itthon nem kell kijelentkezned.

Viszont valahogy csak próbáld normálisabban intézni a dolgot, akár neveloapukad segítségét kérd, őt avasd be és kérd, hogy legyen ott, amikor elmondod

2019. nov. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nevelőapámat ez nem érdekli. Ezt nem lehet nyugodtan lerendezni. Már próbáltam többször is, de csak rosszabb lett :/
2019. nov. 13. 13:08
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Kereshetnek, de ha megtalálnak elmondod nekik, hogy magadtól jöttél el, írtál is anyádnak levelet, akkor még őt veszik elő, hogy miért nem mutatta meg, plusz telefonálni is tudsz neki, hogy ne keressen, vagy hívhatod a nevelő apádat is, őt ia biztos megkérdeznék, mit tud rólad. Erőszakkal biztos nem visznek vissza...
2019. nov. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!