Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Válás után kell be vinnem...

Válás után kell be vinnem valami papírt a munkahelyre?

Figyelt kérdés
2019. nov. 14. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg, ha megváltoztak az adataid pld. név, bankszámlaszám, egyébként semmi közük hozzá.
2019. nov. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát WC papír sosem árt, ha van nálad, sosem lehet tudni.


De hogy kellene-e valamit bejelentened - szerintem nem. Mi közük hozzá? Csak ezen csámcsognának.

2019. nov. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egy éven belül el is váltam, csak az első házasok adókedvezmény miatt kérdeztem.
2019. nov. 14. 20:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Semmi köze a cégnek ehhez. Persze ha netán valami adózási dolgot érint és a céged csinálja, akkor szólsz, illetve ha neved változik, akkor viszed az új okmányaidat.
2019. nov. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3 Ha az első házasok adókedvezményét kapod, akkor igen, ahol a fizetésedből ezt a kedvezményt figyelembe veszik, ott jelezned kell hogy már nem vagy rá jogosult.

Nem amiatt hogy a törvény vagy más erre kötelezne, hanem mert az adóhivatal is tudja hogy már nem vagy a kedvezményre jogosult és így ha nem állítod le a kifizetését, akkor jövőre egy összegben kell majd befizetned az adóhivatalnak. Neked fontos.

Ha nem a te fizetésednél vették figyelembe hanem a volt párodénál, akkor neked semmi dolgod vele.

Ha a neved nem változott, akkor nem kell máshol ezt jelezned, magánügy. Azonban ha volt névváltozás, akkor ezt hivatalosan jelezned kell számukra, hiszen az adóhivatal, Tb és egyéb kasszák felé gabalyodást okozhat.

Volt kolléganőm aki megtartotta a válás után a férje nevét és a legtöbben még évek után sem tudták hogy elvált. Mert nem is volt hozzá semmi közük.

2019. nov. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!