Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 10 év együttlét után mennyi...

10 év együttlét után mennyi jogom van egy közösen fizetett lakáshoz amit nem együtt vettün meg hitelre a férjemmel? Az ő nevén van.

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kérdésem az lenne hogy 5 éve vagyok házas, a férjemnek van egy lakáshitele amit ő vett fel de 10 éve együtt fizetjük (pár éven bellűl lejár). Amióta együtt vagyunk mindent ebbe a kapcsolatba öltem, időt, pénzt, kitartást... 2 gyermekünk is született. Sokszor veszekszünk sajnos, és egyszerűen nem tudok már vele semmit megbeszélni mert mindentől elzárkózik. Sajnos nem igazán vagyok már boldog, úgy érzem minden nap harcolok egy olyan házasságért amiből az egyik fél már évek óta kiszállt.


Az utolsó veszekedésnél azt mondta mehetek amerra akarok, de vegyem tudomásúl hogy úgy fogok elmenni ahogy jöttem. (nincstelenűl, a gyerekekre is gondolt) :/ Igen, ekkor leesett hogy mennyire nincs semmim...? mert a hitel az ővé és a szüleié, 20 voltam mikor megismerkedtünk és akkor kezdtem dolgozni is. Én nem fogok örökölni sehonnan semmit, szüleim is kitettek 16 évesen mert nem tudtak tovább törődni velem, elég sok nehézség árán de kijutottam a gödörből. Most bármit vennék az közös vagyonnak minősűlne.


Meg tudja nekem mondani valaki hogy tényleg 10 év együttlét után semmi jogom a lakáshoz csak a közös vagyontárgyakon osztozhatunk meg az esetleges felújítások amik tőrténtek? az hogy a törlesztőt is együtt fizettük az elveszik? 25 évre szól a hitel, mint montam 2023-ban lejár.


Ne gondoljátok kérlek hogy egy pénzéhes nő vagyok, de nem tudok szabadúlni a gondolattól hogy megint utcára kerülök mikor ilyen sok minden van mögöttünk már, amit együtt értünk el és egyszerűen kitenne mint egy megunt könyvet. :(



2019. nov. 18. 00:15
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Menj el ügyvédhez, az a tuti.
2019. nov. 18. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
hitel közösen fizetett részéneka felének megfelelő tulajdonjogot kapnál vagyonmegosztásnál
2019. nov. 18. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
3%

Igaza van a férjednek amit mond neked, hogy soha nem szeretett csak szexre kellettél, te meg még szültél is neki :-D Neked pedig szükséged volt valaki pasira - mert ugye ne higgye senki hogy egy szerencsétlen, vagy egy leszbi csaj lennél- aki összeszed mert a szüleid fiatalon kiraktak.

Hát, szerintem is ügyvéd kell már ide sajnos.

2019. nov. 18. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 mindentudó99 ***** válasza:
Valami biztos jár. De abba ne reménykedj hogy a tied lesz a ház. Arra semmi esély szerintem. Ha meg semmid sincs hova viszed a gyereket? Lehet még a gyereket is a férj kapja . Én se tudok jobbat ügyvéd.
2019. nov. 18. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Semennyi. Menj el dolgozni, ne másokon élősködj!
2019. nov. 18. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat. A többiek pedig nem 19 sorból fognak megismerni egy életet, lehet hogy nem rendelkezem megfelelő családi háttérrel, de egyedül éltem akkor is már mikor találkoztunk a jelenlegi férjemmel, és nem az utcán, prostiként ... csak azért mert nőnek születtem csodás béjegeket tudtok oszogatni és ha jól értem, minden ember, legyen az férfi vagy nő semmit érő élősködőnek számít ha nincs családja, vagy nincs olyan családja akitől a későbbiekben örökül kapná az addig a szüleik álltal vagy rokon álltal keményen megdolgozott élete indóságait? Nem semmi, se életre sem új életre nincs jogunk. Szép. Egy utolsó kérdésem lenne azért, hogy honnan veszi az aki azt írta hogy nincs minkám és inkább dolgoznom kellene? 8 órás bejelentett munkám van és ez melett egy magán vállalkozásom ami nem MLM termékek fozlalkozása épült hanem szakmára kemény munkával. Ennyit szántam azt hiszem a negatív hozzászólásokra. (Könyvet lapjáról, és nem borítójáról kellene megítélni)de persze ezt csak értelmes emberek érthetik. :/
2019. nov. 18. 08:18
 7/9 mindentudó99 ***** válasza:
Lehet rosszul esik de a hàzasság előtt szerzett vagyon nem közös . Ha tettél bele pénzt kesőbb és tudod igazolni nyilván jár érte valami ezért kell ügyvéd. Azt a részt kell a férjedtől visszaszerezni. És lehet hogy ha igenyt tart a gyerekekre meg azokat is ő kapja hanem tudsz megfelelő otthont biztosítani. Bocs nem rosszindulatból írom csak ezek a tények. De nyilván ügyvéd tud konkrétumot mondani mielőbb keress eggyet.
2019. nov. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

Hiába került a lakás a férjed nevére korábban, a kifizetése az együttélés alatt történt (részben).

Ha bizonyítható (lenne), hogy a házasságkötés előtt is fizettél a kölcsönbe, akkor sima ügy lenne. De ha nem saját számláról ment az átutalás, akkor viszont kérdéses, mert a férjed nyilván letagadja. Amúgy az a szabály, hogy az élettársi kapcsolat alatt szerzett vagyon a befektetett pénz és munka arányában oszlik meg. Nincs kizárva, hogy a befizetés bizonyítása nélkül is ki lehet harcolni neked valamit. Ehhez kell az ügyvéd.

A házasságkötés óta fizetett rész persze nem gond, az feleződik, és az bizonyítható, hogy azóta is mentek a részletek a banknak. Az azóta befizetett összeg miatt még akkor is járna neked pénz (vagy valami egyéb, pl. a lakás résztulajdona cserébe), ha nem lett volna semmi jövedelmed, és a férjed egyedül fizette volna, mert a közös kasszából vette volna el a hiteltörlesztést.

De jól mondják, menj ügyvédhez, ő tudja megmondani, mire lehet számítani a házasságkötés előtti időszakból. Összességében, több információ hiányában, úgy tippelem, hogy a lakás értékének olyan 20-30 (esetleg 40) %-át fogod kapni.

2019. nov. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy még jobb a helyzeted. Ezt eddig nem tudtam:

"Jó tudni azt is, hogy ha az élettársak később házasságot kötnek – és nem írnak házassági vagyonjogi szerződést – osztatlan közös vagyonuk az együttélésük kezdetétől keletkezik."

[link]

Sajnos, nincs dátum a cikkben. Lehetséges, hogy ez a régi PTK idején született. Az biztos, hogy akkoriban így volt, de a mostani szerint nem biztos, legalábbis, dátumozott cikket nem találtam 2013 óta. De ügyvéd megmondja.

2019. nov. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!