Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Játsszunk el a gondolattal!...

Játsszunk el a gondolattal! Ha egy 17 éves pasi, dug egy 13 éves csajt és az aktus alatt betölti a 18. -at akkor elítélendő? Ha ti lennétek a bíró helyében, milyen ítéletet hoznátok?

Figyelt kérdés
Tisztázzuk, 14 év a beleegyezési korhatár, de ha a partner még nincs 18, akkor a csaj minimum 12 kell legyen. Most nem az erkölcsi kérdésekre vagyok kiváncsi, ilyen szempontból megvan a véleményem erről a feltételezett esetről.

#büntetés #aktus #ítélet #beleegeyzési korhatár
2019. nov. 18. 23:34
1 2
 1/19 anonim válasza:
28%
17 evesen is dugta, ergo buncselekmeny
2019. nov. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
47%
Rohadjak meg ha ertem mit akarsz. Ha 14 eves elmult, akkor ha beleegyezik semmi gond. Ha fiatalabb, akkor megrontasnak szamit. Aktus alatt betolti a 18at? Szuletesnapja elott 23:50-kor kezdi el dugni vagy mi?
2019. nov. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
22%

Miért gondolkozol ilyen dolgon?? Sőt nem hiszem hogy egy 17 éves dugna egy 13 évest..

Én bűntetném.

2019. nov. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
81%

#1

17 évesen még nem bűncselekmény.

Azért nem olyan bonyolult felfogni a kérdést szerintem.


Én nem büntetném, mindenki egyéni dolga, ha közös megegyezéssel történik, és nincs érte fizettség, akkor felőlem csapassa mindenki.

2019. nov. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
7%
Én lennék a bíró, tényleges életfogytot. Pedóknak ott a helyük.
2019. nov. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%
Tedd át jog kategóriába, mert itt csak gyökerek vannak...
2019. nov. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
17%
Abszolut. 17 évesen felfordult volna a gyomrom, ha ÚGY kellett volna néznem egy 13 éves kis szarosra.
2019. nov. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%
Érdekes jogi kérdés, de szerintem mivel a cselekményt még fiatalkorúan kezdte meg így a fiatalkorúakra vonatkozó szabályok fognak rá vonatkozni. Nem is várható el az adott személytől, hogy közben figyelje mikor lesz éjfél és olyankor abbahagyja a cselekményét :)
2019. nov. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%
17 évesen kezdte a dolgot, szóval nem.
2019. nov. 19. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
97%

A jogalkotó itt valóban hagyott egy bizonytalanságot, de értelmes ember a jognak nemcsak a betűjét, hanem a szellemét is érti. Azzal a badarsággal, hogy az aktus közben tölti be az egyik fél a 18. évét, nem foglalkozom, ez gyerekes gondolat. Ebben az esetben az számít, hogy a 12 és 14 közötti lány már szexuális kapcsolatban volt a 18 év alatti párjával. A törvény ugyanis a szexuális kapcsolat létesítését kivánja korlátozni. Ha már kapcsolatban vannak, azzal a bíró nem fog törődni, és a jog lehetővé teszi azt, hogy a cselekmény súlyát életszerűen itélje meg, és ezzel a büntetés mértékét minden határon túl csökkenthesse.

Egy jogász barátom szerint, ha egy erőszakoló puha farokkal próbálja megerőszakolni az áldozatát, akkor le kell neki vágni, mert a bűncselekmény kisérletének eszközét az eljárásban legelőbb is el kell kobozni! :-)

2019. nov. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!