Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy nem veszik le ezeket a...

Hogy nem veszik le ezeket a videókat YouTube-ról?

Figyelt kérdés

Annyira szigorúan védik a szerzői jogokat, hogy pár másodpercnyi ismert zenénél többet nem lehet felhasználni, akkor hogy csinálják azt, mikor valaki feltesz egy külföldi számot és lefordítja, majd magyar szöveget rak be hozzá a videóba. Ilyen lyric-videókat vagy amikor többször meg van osztva ugyanaz a zene, azt hogy engedélyezik?

Minden esetben engedélyt kér a feltöltő a jogtulajdonostól?


2019. nov. 20. 01:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Még nem találták meg, gondolom.

Vagy tényleg van engedélye.

Vagy pont szabadon felhasználható a zene.

2019. nov. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

A válasz egyszerű, a Youtubeot nem zavarja, nem is érdekli, hogy mi van feltöltve. Neki is az lenne a legjobb, ha nem kellene leszedni semmit, hisz több nézettség = több pénz


Csak akkor szedi le, ha a jogtulajdonost zavarja.


Tehát, amíg a jogtulajdonis nem követelőzik, marad fenn.

2019. nov. 20. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2

De a you tube levett egész oldalakat is, amiket a jogtulajdonos rakott fel. Talán egy éve volt szó arról, hogy valami hunokkal-magyar őstörténettel foglalkozó ember egyszerű beszélős videóoldalát törölték.


Törölték a tomcat kanadai oldalát is, itt volt róla szó. Az is az övé volt, senki másé.


Voltak mások is az eu választások előtt, de elfelejtettem az oldalak nevét. pedig volt amelyiket szoktam nézni, valamelyik tv-ről tették fel, amit nem fogok.

2019. nov. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van youtube csatornám. Ez úgy megy, hogy a zenék szabadon felhasználhatók (persze van pár kivétel), aztán amikor észreveszik, kapsz egy szerzői jogi figyelmeztetést, ami annyiból áll, hogy továbbra is maradhat a zene, a video, viszont a bevétel a tulajdonosé. Tehát neked abból nem lesz bevétel. És nem töröltetik le, hiszen miért is tennék? Te használod, de övé a bevétel. Így megy. :)
2019. nov. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Közben utánanéztem, és tényleg úgy van, ahogy az utolsó hozzászóló mondja. Megnéztem a saját csatornámat, és ott is ez van pár videónál: a bevételt a jogtulajdonosnak kifizették és nincs semmi gond, ugyanúgy maradhat fent, csak nem szerezhetek vele bevételt. (igez nem is menne, mivel nincs 1000 feliratozóm)

De azt is hallottam (ez igaz?) hogyha lenne és partner lennék, akkor ugyanezen videóval szerezhetnék én is bevételt, csak meg kell osztanom azzal, akinek a zenéjéből részlet van benne?

Amúgy tényleg az lenne a legjobb és legegyszerűbb mindenkinek, hogyha bárki bármit felhasználhatna, az automata rendszer pedig mindenkinek arányosan fizetne.

Pl. van egy videóm ahol számítógépet tesztelek és egy-két full HD-s zenei videóból játszok le részleteket, hogy strapáljam a videokártyát (jól össze is omlik közben).

Na most ennél pl. tök jó lenne ha én is kaphatnék bevételt, mivel saját munka az egész, kb fél óra, ebből max 3 percig szól 2 videóból részlet.

Tegyük fel, keresek vele 100$-t, ebből 90 az enyém lenne, 5-5 pedig a két zenekaré akiknek a klipjeivel teszteltem.

PLusz ha a Youtube automatikusan berakja a zenék linkjét, akinek tetszik továbbkattintana így mindenki jól járna.

Remélem ebbe az irányba megy a dolog majd.

2019. nov. 21. 02:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!