Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tb szigorítás lép érvénybe?

Esperanza18 kérdése:

Tb szigorítás lép érvénybe?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mint mindenki, én is hallottam hogy szigorítanák a tb-t és akinek több, mint 3 hónap tartozása van, az csak készpénzes fizetés ellenében részesül ellátásban. Én az egyetem elvégzése után 2 évig (2016-2018) nem fizettem tb-t, utána dolgoztam több mint egy évig, majd teherbe estem. Augusztus óta táppénzen vagyok, 2 héten belül megszületik a kisbabám. Ez a törvény ugye csak jövő nyáron lesz érvényes, az én szülésemet még nem érinti? Valamint hogyan tudom rendezni a fennálló tartozásomat? Előre is köszönöm a válaszokat!

2019. nov. 28. 19:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

A két évet visszamenőleg ki kellene fizetned.

A többi téged nem érint.

Amúgy kíváncsi vagyok, hogy fizetik ki a többmilliós műtétet pl. a hajléktalanok.

Vagy hagyják őket meghalni?

2019. nov. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Reméltem, hogy nem kell a “hálapénzen” felül még több százezret előkerítenem így hirtelen... Én sem értem a logikát benne... tényleg végignéznék az orvosok, ahogy meghal a szemük előtt egy ember (életmentő műtét esetén) csak mert nem fizetett tb-t és nem tudja finanszírozni a műtétet sem? Finoman szólva is etikátlan lenne szerintem... de ha jól tudom, még nem fogadták el a törvényjavaslatot.
2019. nov. 28. 19:33
 3/15 anonim ***** válasza:
Es ha mondjuk vki evekig nem fizet... akkor csak ugy lesz jogosult, ha visszamenoleg kifizeti a hatralekait? Nem lehet mondjuk 2019 januartol elkezdeni fizetni?🙄
2019. nov. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem Utolsó, az nem úgy van.

Utána biztosított vagy, ellátnak, DE a ki nem fizetett időt ki kell fizetni a NAV-nak, mert adó módjára hajtják be.

Végrehajtás, fizetésletiltás etc...

Kérdező: Én se értem, szerintem ez embertelen intézkedés.

2019. nov. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%

Privátra: Igen, MÁRIS jogosult vagy, nyugi!

A többi eggyel fentebb.

2019. nov. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
És az eddigi fizetésemből/táppénzemből hogyhogy nem vonta le a NAV egyébként a tartozást automatikusan? Én teljesen erre számítottam, amikor elkezdtem dolgozni (de nagyon hézagosak az ismereteim az adózással kapcsolatban).
2019. nov. 28. 19:46
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtatást, megmentettél attól, hogy spontán beinduljon a szülés az idegességtől😂😅
2019. nov. 28. 19:47
 8/15 anonim ***** válasza:
45%
Mert még nem vették észre. És szoktak várni, hogy jól felszaporodjon, kamattal együtt, akkor kérik. Mondjuk ráterhelik a lakásodra, kocsidra. Ne kérdezd, mi a vélemènyem erről az eljárásról...😕😕😕
2019. nov. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
#7 ☺
2019. nov. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Akkor azt hiszem januárban ez lesz az első dolgom... van részletfizetési lehetőség vagy hogy működik ez?
2019. nov. 28. 19:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!