Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogi lépéseket lehet...

Milyen jogi lépéseket lehet tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Volt férjemmel van egy 4 éves kisfiunk.Ezéven ujra férjhez mentem.A volt párom családja ócsárolja a férjemet,befeketíti.A gyerek csak gyerek,nem hülye.De azért szeretnék ennek véget vetni.Ilyesztgetik a gyereket,hogy féljen a ferjemtől.Láthatásról felzaklatva jön haza,néha sírva,máskor mérgesen meséli el az ott hallottakat.A volt anyósomék együtt laknak a kicsi apjával.Tudom,hogy a lathatashoz joguk van,én csak ezt a problémát szeretném megszüntetni.Esetleg ügyvédhez fordulnék..vagy a gyámhivatalnál tegyek bejelentést?Nem a lathatast szeretném lecsökkenteni,csak jobb belátásra bírni őket.Köszönöm

2019. dec. 2. 11:51
 1/5 A kérdező kommentje:
Ijesztgetik...elnézést
2019. dec. 2. 11:53
 2/5 anonim ***** válasza:
Felügyelt láthatást kérhetsz a gyermek lelki állapotára hivatkozva. Pszichológus beszélget vele, ha indokoltnak látja, akkor a helyi családsegítőben (vagy egyéb kijelölt helyszínen) lesznek a láthatások, ahol egy szakember lesz mindig velük.
2019. dec. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm.És olyan lehetőség esetleg,hogy velük elbeszélgetnének és megértetnék velük,hogy ez árt a gyereknek?
2019. dec. 2. 12:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Esetleg mediátori segítséget kérhetsz, akkor nem velük beszélgetnek el, hanem veletek, tehát te is kellesz hozzá. Kvázi egy közvetítő lesz köztetek, segít kommunikálni, hogy ne balhé legyen. De ez is csak akkor működik, ha ők is hajlandóak rá, olyan nincs, hogy bíróságilag felszólítják őket, hogy ne mondjanak csúnyát.

Helyi családsegítőben kérj segítséget, sok helyen van családterápiás, mediációs szakember.

2019. dec. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen,mediátorra én is gondoltam
2019. dec. 2. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!