Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bírósági előkészítő űlést...

Bírósági előkészítő űlést követően, ha ezeket megcsinálom, mennyi idő míg kihirdetik a jogerős ítéletet?

Figyelt kérdés

Januárba egy csúnya önvédelem helyett rámnyomtak egy lopást és egy garázdaságot, nyáron a főügyész vezető átminősítette rablásra. November 15-én fejeződhetett be a rendőrségen a nyomozás, mert akkor jött meg postán az iratismertetò összes nyomozati anyag vagy 700 oldal. Sok vastag. A nyomozás alatt is tisztán lehetett látni, hogy rám a rendőrség és ügyészség rám akarja a rablást verni. A múlthéten pedig jött egy levél az ügyészségről, hogy én mint terhelt ellen "rablás és más bűncselekmények miatt" nov.27-én vádat emelt a járásbíróságon a vezető ügyész.


A következőket gondolom én:

Pár napon belűl biztos megjön a bíróságról a vádirat és vele együtt az idézés előkészítő űlésre. Az előkészítő űlés még lehet idén meg is lesz tartva, ha ügyesen csinálják, de mivel nem követtem el a dolgot csak önvédelmet azt vállalom is így nem teszek vallomást a váddal egyezően és tárgyalást fognak kitűzni. A tárgyaláson ami állítólag több napos lehet akár egész nap, tanúk kihallgatásai szembesítések is lesznek gondolom ítélet születik ami ellen pedig fellebbezek, aztán majd a törvényszék tárgyalja.


Így ahogy leírtam a menetet, hogy hogy fog végigmenni a bírósági szakban ez az egész, leghamarabb mikor születik jogerős ítélet a törvényszéken? Tavasszal, nyáron vagy akár még egy év is lehet? Körülbelől?


Hátha a bíróságnak lesz esze, hogy nem ítél el, mert nincs elég bizonyíték.


Ügyvéddel beszéltem (nem meghatalmazott) és azt mondta, hogy végig tagadni kell ám!!!

Persze, hogy tagadok, ha nem is követtem el. Ha elkövettem volna beismerném, hogy enyhe büntetés legyen.

Csak épp ezt amit most kérdezek, ezt felejtettem el az ügyvédtől megkérdezni ezért kérdezem meg itt.



2019. dec. 2. 21:47
 1/2 ConnectCare ***** válasza:

Szerintem erre nem lehet rendes választ adni, a tárgyalás hossza attól függ, hogy mennyi tisztázandó kérdés merül fel, lesz-e fellebbezés stb..


Viszont én javaslom, hogy legyen meghatalmazott ügyvéded.


Nem lenézve a kirendelt védői munkát, de neki kb. annyi a feladata, hogy az eljárás során odafigyeljen, hogy ne érjen jogsértés, de azért a minimális pénzért, amit az állam nekik fizet, egymillió százalék, hogy nem fog nekiülni órákat gondolkozni azon, hogy tulajdonképpen miért is nem vagy te elítélhető.

2019. dec. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Először is, a bíróságnak a vádemelést követően 30 napja van, hogy részedre kézbesítse a vádiratot. Előbb kell a vádiratot kézbesíteni és utána lehet kitűzni előkészítő ülést úgy, hogy ne legyen törvénysértő. Van, amikor az idő rövidsége miatt mindezt egyszerre kézbesítik, de itt nem látom, hogy bármi sürgetné a bíróságot, szóval kb. januárban majd kitűzik az előkészítő ülést 2 hónapon belüli időszakra. Amennyiben tagadsz, úgy egy rablás tekintetében ha nagy az iratanyag, sok a tanú (akik gondolhatod, hogy milyen valószínűséggel fognak esetleg megjelenni, ez is majd húzza az eljárást), nyilván hosszú bizonyítást kell lefolytatni, nyilván ha bonyolult ügy lesz, annak idején, az ítéletet követően ha fellebbezel, akkor részletesen kell írásba foglalni az ítéletet, az akár 30 napot meghaladó időtartam is lehet, mire elbírálja a másodfok (kb. 1 év múlva hozzányúlnak, előtte pár hónapot majd csücsül az aktád a főügyészségen), jó esetben azt mondom, hogy örülj, ha 3-3,5 év múlva jogerősen lezárul. De ez csak egy tipp. De első blikkre azt mondanám, hogy mindenképpen években gondolkozz.
2019. dec. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!