Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkaügyben azt az információt...

Fixum2012 kérdése:

Munkaügyben azt az információt kaptam, hogy 5 évig perelhetek.100% bizonyított bér/szabadság-lopás a munkáltató ellen. IDőBENI problémák merültek fel?

Figyelt kérdés

3 éve otthagytam egy fuvar-céget. 2 év "el és lelopás" miatt ügyvédhez fordultam. MÁR DIREKTBEN, naponta fotózott-írt-vezetett-101% BIZONYÍTOTT 2 évről van szó. A vállalat megkapta a felszólító levelet, óvodás szintű tiltakozást kaptunk. Ügyvédemtől kérdeztem, 5 évet mondott határidőt, gondoltam ráérek még bőven hozzá-írni problémákat.

Most nyáron besétáltam az átdolgozott számokkal, közölte az ügyvéd, CSAK 3 évre visszamenőleg tudok a munkaügyin perelni ?!?!? Az illetékmentes MUNKAÜGYI bíróságon csak HÁROM év a határidő, csak polgári perben 5 év.. (ami ugye már bőven ILLETÉK-KÖTELES ?!?! ) Gondoltam, megnyerjük SIMÁN a munkaügyön az idő miatt még lehetséges hónapokat, majd ezzel / abból majd finanszírozom a polgári pert. NÉGY hónap telt el (amivel már vesztettem ugye még 4 hónap követelhető 100% bizonyított bér-lopást..)... csak tologatja az ügyvédem.. Ami a kérdésem, ÉN bemegyek a Munkaügyi bíróságra, s beadom átírva az igencsak drága ügyvédi levelet, s indíthatom a pert, s mellette kérhetek-e polgári perben illeték-mentességet három gyerkőcre és munkanélküliségre hivatkozva ? Fogynak még illetékmentesen "behajtható" hónapok. Tudna valaki tanácsot, ötletet adni ez ügyben ? Márciusban állítólag a munkaügyi Bíróság is, eddigi formájában megszűnik. Mivel 101%-os, az ország szerintem EGYETLEN profi, tolvaj-sunyi-munkaadó rábizonyítás sofőr részéről, érthetetlen az ügyvédi totojázás.. Már az is megfordult a fejemben, hogy az ÉN ügyvédem vett fel ONNAN is díjazást, mert azt hitte, annyiban hagyom...



2019. dec. 13. 08:43
 1/2 ConnectCare ***** válasza:
Lehet, hogy félreértem a kedves kérdezőt, de ez nem úgy működik, hogy három évig illetékmentesen mehetek munkaügyi bíróságra, utána pedig még két évig polgárira, hanem a munkaügyi igény évül el három év után és utána azt semmilyen bíróságon nem lehet már érvényesíteni.
2019. dec. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, rosszul fogalmaztam meg, 3 éven belüli dolgot vihetek bíróságra ! Ezzel lettem "kissé" félre-tájékoztatva. 6 millió forintról van szó, s már 10 hónapról lemondhatok, marad összesen Jan-szept. hónap, de szeptembertől húzza a beadást.. Állítólag polgári bíróságon mehetek perre 5 éven belül, de az meg sajnos illeték-köteles. Esetleg ott kérhetek illeték-mentességet, vagy részlet-fizetést ? Hálás vagyok, hogy idejét rám pazarolta !! Ritka dolog mostanában :( :(
2019. dec. 13. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!