Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha jan 1-től béremelés lesz...

Ha jan 1-től béremelés lesz és a cég dec 20-jan 2 között zárva akkor nem kéne az új szerződést még a héten megkapnom?

Figyelt kérdés

Mert ugye ha nő a bér, akkor a legalapvetőbb szerződéses feltétel változik, az meg csak úgy változhat ha én, a szerződő fél még a változás előtt az aláírásommal beleegyezek a változásba. Magyarul: új szerződést kell írni. Minden azonos csak a bér több, de akkor is kell új szerződés. És mivel a cég még ma van nyitva ezért evidensen még ma. Még jan 1 előtt mielőtt az új feltétel életbe lépne.

Nem evidens?


2019. dec. 19. 08:21
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Azért pattogok ezen mert én ennek a cégnek semmit se hiszek el csak azt ami papíron feketén fehéren ott van. Az fix.

A béremelés meg ha nem lesz róla papír és jan 1-el mégse adják oda akkor papír nélkül mit tehetek semmit.

Na de ha van papír, akkor azzal lehet menni akár bíróságra is.

Volt már itt beígért emelés amiről nem lett papír és nem lett az emelés se odaadva és mivel papír nem volt így le kellett nyelni az átverést mit tehettünk volna.

Na ezért kell a papír.

2019. dec. 19. 08:28
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem.
2019. dec. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Január elején még a decemberi fizetésedet kapod meg. Vagyis egy már meglevő és érvényes szerződés szerint most éppen ledolgozott munkaidődet, munkádat fizetik még csak ki. Januárban már köthetnek veled új szerződést, hogy akár arra a hónapra is TÖBB fizetést kaphass amit éppen akkor dolgozol le.

Ideális esetben természetesen jobb ha előző hónapban aláíratják veled az új szerződésedet és igen, ha tiltakozni akarnál a bérváltozás miatt, akkor neked adnának igazat a bíróságon, hogy a te béredet nem lehet visszamenőlegesen megváltoztatni olyan munkanapokra amik már elteltek. De miért akarnál egy NAGYOBB bér ellen tiltakozni?

Ha EMELIK a béredet, akkor te több juttatást kapsz ugyanazért a munkáért, mint korábban. Ezt visszamenőleg is meg lehet tenni, mert neked nem okoznak kárt vele. Ez olyan mint amikor novemberben dönt egy cég arról, hogy az éves forgalomra tekintettel decemberben mindenkinek adnak akkora jutalmat ami a januártól ledolgozott munkaidővel arányos. Akkor is visszamenőleg emelnek a béreden.

2019. dec. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%
Majd megkapod 2.-án és onnantól él. Nehogy már egy napba amikor nem is dolgozol belehalj.
2019. dec. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem kell új szerződés, elég a szerződésmódosítás.


Elég lesz később is szerződésmódosítást írni, hogy január 1.-ig visszamenőleges hatállyal lesz a fizetésemelés. Természetesen ha téged zavarna az ilyen módosítás, akkor nem vagy köteles aláírni, két fél megegyezéséről van szó.


A "pattogás" meg tök felesleges ezen, hiszen ha úgy is kéne, mit tudnál tenni, mennyivel érne hátrányosan a dolog? Kilépnél még ma?! Ja, hát akkor az ünnepnapokra nem kapnál fizut.


Ráérsz január első hetében kérdezősködni az ügyben, hogy szeretnéd aláírni a szerződésmódosítást. És persze abból is jár mindkét félnek egy-egy példány.

2019. dec. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

" De miért akarnál egy NAGYOBB bér ellen tiltakozni?“



Nem érted a lényeget. Azért kell a papír mint le is írtam mert erősen sanszos hogy a cég ahogy a múltban többx át akar b ----ni és ezért nem adja írásba. Mert ha nincs papír számon se lehet kérni. Ezért vonakodik a papírtól, mert nem lesz itt semmi emelés megint csak az üres duma megy.

Ez már (csak mióta én itt vagyok) 2x lefutott meccs, hogy 19 nyarán is emeltek volna aug 1-től de papír még aug végén se volt az emelésről és eljött a szept 10, az aug bér megkapásának ideje és egy fillérrel se lett több. Átb****tak. És mivel papír nem volt így mit tehettünk volna.

2019. dec. 19. 08:53
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem, nekem is volt már olyan, hogy már megkaptam az első megemelt fizetésemet, mire aláírtam a szerződésmódosítást. Ha számodra hátrányosan módosítanák a szerződést, akkor talán más lenne a helyzet, de így nyilván nincs miért belekötnöd. Szóval don't fos :)
2019. dec. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Oké. Akkor. Ígéret van papír nincs.


Eljön a feb 10, amikor is meg kell jönnie a januári emelt bérnek. Meg is jön, de nem emelt, maradt a régi.

Mit tehetünk majd? Azon kívül hogy semmit.

Papír nincs, a béremelés szóban hangzott el, a szó elszáll....

Ezt a meccset ez a cég már 2x lejátszotta, ezért maximális a bizalmatlanságom! Ha van papír elhiszem. Ha nincs nem hiszem.

2019. dec. 19. 11:03
 9/14 Molyember ***** válasza:
Ha megkapod, maradsz, ha nem, lelépsz. Nem kötelező egy helyen dolgozni. Ha meg nincs más munkalehetőség, akkor béremeléstől függetlenül ott kell dolgoznod. Semmi értelme ezen vergődnöd, meg új szerződést követelned, csak mert hallottál valamit egy esetleges béremelésről. Kicsit túlreagáltad.
2019. dec. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

„egy esetleges béremelésről. „


Nem esetleges. Jan 1től 15% mindenkinek. Nem ha meg amennyiben, nincs feltételes mód.

Igaz aug-ban se volt feltételes mód, mégse kaptunk semmit se. Most se fogunk, de ha ezt kimondom egyből én vagyok a vészmadár.

De így lesz ahogy mondom.

2019. dec. 19. 12:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!