Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kaptam egy levelet, hogy az...

Kaptam egy levelet, hogy az ügyészség benyújtotta a vádiratot a bíróságra aki vádat emelt. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Kis összegben, üzletszerűen elkövetett 5-7 ezer forint közötti 8 rendbeli csalási vétség a vád. Az okozott kár összesen maximum 50,000 forint ami megtérült hónapokkal ezelőtt. Büntetlen előéletű vagyok. Mire számítsak? Bírósági ügy lesz ebből vagy megúszom egy büntetővégzéssel? Kell előkészítő tárgyalásra mennem?
2019. dec. 22. 21:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
61%
Remélem lecsuknak.
2019. dec. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
csalódást fogok okozni sajnálom te gyökér
2019. dec. 22. 22:31
 3/22 anonim ***** válasza:
Piti és kisstílű lehetsz, sajnos nem kerülsz sittre pedig megérdemelnéd.
2019. dec. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Persze, hogy megérdemelném. 50 ezer forint miatt börtönbe amit visszafizettem hónapok óta. Ti normálisak vagytok?
2019. dec. 22. 22:58
 5/22 anonim ***** válasza:

Hogy egy hozzáértő válaszát is olvasd:


A bíróság nemsokára neked is kiküldi a vádiratot amelyben le lesz irva, hogy mit milyen büntetést indítványoz az ügyész. Három hónapon belűl előkészítő űlés lesz. Ahogy leírtad, annak alapján én úgy látom, hogy letöltendő szabadságvesztést ezért nem fogsz kapni a maximum felfüggesztett lesz, de még az sem. Pénzbüntetés vagy közérdekű munka. Ha a rendőrségen is teljes beismerő vallomást tettél és a kár visszafizetve, akkor akkor jársz a legjobban, ha az előkészítő űlésen beismered a bűnösséged ahogy a vádiratban benne lesz. Valamint a tárgyalásról lemondasz. Ezt, ha a bíró elfogadja akkor ott ítélet lesz és nem lesz súlyosabb amit az ügyész indítványoz.


Ebből tehát börtön 99%, hogy nem lesz. Én azt mondom, hogy meg lehet nyugodni.

2019. dec. 23. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Micimacko67 ***** válasza:
Ha már bűncselekményt/szabálysértést követtél el...legalább az arcodból vennél vissza és nem gyökereznél itt...
2019. dec. 23. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Micimackó bármennyire is szeretnéd nem veszek vissza az arcomból viszont visszatámadok, ha támadnak. Én csak feltettem egy kérdést az más dolog, hogy vannak olyan primitív emberek akik egy kérdésre nem tudnak válaszolni, inkább kötekednek ahogy te is. Mert amit leírtál annak 0 volt az információtartalma. Aki viszont előtted válaszolt neki köszönöm.
2019. dec. 23. 08:02
 8/22 A kérdező kommentje:
Az még lemaradt, hogy neked túl nagy az arcod.
2019. dec. 23. 08:04
 9/22 Micimacko67 ***** válasza:
93%

Lehet, hogy primitív vagyok...sőt még kötekedő is..ez az én keresztem...

De, én nem károsítottam meg senkit üzletszerűen...persze kifizetted a kárt, meg megbuktál...utána "könnyű" becsületesnek lenni....

Ha nem buktál volna le, lehet azóta is űznéd az ipart..

Ezért gondolom, azt, hogy le lehet szállni a magas lóról...aki másokat becsap, az ne arcoskodjon, mert egy rossz bűnöző!

2019. dec. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Azt tapasztaltam mostanában, hogy szeretnek példát statuálni a bíróságok mostanában a kisebb értékű ügyeknél is, pláne, ha üzletszerű. Szóval én azt mondom, 80%, hogy ebből letöltendő lesz.
2019. dec. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!