Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyha egy szomszédom rendszer...

Hogyha egy szomszédom rendszeresen felcsönget a kaputelefonomon hajnali illetve éjszakai időpontokban, valamint időnként veri az ajtómat, amit ha kinyitok utána fenyeget?

Figyelt kérdés
(torkom elvágásával, azzal hogy különböző kapcsolatai útján lehetetlenít el stb. ) akkor én egy ilyen fenyegetést felvehetek legálisan, hogyha az én lakásomban történik? Amit tesz velem az kimeríti a zaklatás, vagy fenyegetés fogalmát? Ezért őt feljelenthetem?

2020. jan. 9. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Kimeríti a zaklatás és az életveszélyes fenyegetés fogalmát. Rögzítsd, és jelentsd fel! De vajon miért tesz ilyen csúnya dolgokat ez az ember?
2020. jan. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért mer, később kiderült valamelyik rokona akarta megvenni a lakást amit végülis én vettem meg, csak mivel én többet ajánlottam azért nekem lett eladva ( ezt nem tudtam amikor vettem, ha tudtam volna biztosan nem veszem meg)
2020. jan. 9. 17:03
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Simán rögzítsd, utána mehet a feljelentés. Főleg mikor a torkod elvágásával fenyeget azt muttasd be mindenképpen.
2020. jan. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az nem sérti a személyiségi jogokat hogyha felveszem? A felvétel közben természetesen a saját lakásomban lennék
2020. jan. 9. 17:41
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Bárkiről lehet hangfelvételt készíteni bizonyítás szándékával. Ha pedig ezt a tudtán kívül felvett személy sérelmezi, indíthat külön pert ezért ellened, de olyankor azt fogják vizsgálni, hogy mekkora súlya volt a hangfelvételnek a bizonyításban, felhasználtad e másra is, okozhat e egyáltalán hírnévrontást stb.


Szóval nyugodtan csinálj csak ügyelj hogy ne bukj le és szaftos legyen az anyag :D

2020. jan. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#4 Személyiségi jogot nem az sért ha felveszed ha téged valaki megfenyeget - hanem ha feltöltöd a youtube-ra ahelyett hogy elvinnéd a rendőrségre és feljelentenéd.

MINDENT vegyél fel, akkor is ha csak hallatszik, akkor főleg ha látszik is rajta hogy ő beszél. Ha éjjel van akkor legyen ott egy óra is, vagy mutasd meg az ablakon át hogy kint sötét van és csendes az utca, tehát nem 6 órakor délután zavart.

Az sem lenne gond ha az elsőn hallatszana ahogy udvariasan, nyugodtan megkéred arra hogy ne zavarjon téged többet, mert fel fogod jelenteni a rendőrségen zaklatás miatt. Akkor nem mondhatja utólag hogy nem figyelmeztetted vagy hogy azért beszél veled így mert te kezdted a mocskolódást.

2020. jan. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat, e szerint fogok eljárni
2020. jan. 9. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!