Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen eljárás szükséges...

David212 kérdése:

Milyen eljárás szükséges ahhoz, hogy a saját tulajdonba lévő területet fémkereső detektor segítségével fémtelenítsek?

Figyelt kérdés
Nem véglegesen, hanem csak egy ideiglenes engedély kellene.

2020. jan. 9. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ehhez nem kell, csak amit találsz az nem a te tulajdonodat képezi, hanem az államét. Kivéve ha valami illegálisat találsz, mert az a tiéd és magyarázkodhatsz, hogy hogy került oda.
2020. jan. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 mindentudó99 ***** válasza:
94%
Múzeumi együttműködési szerződés kell. Megállapodás a tulajjal ez te vagy így nincs probléma. Majd az illetékes hivatalnak benyujtod az engedèlykérelmet. Amit találsz mindent leadsz a múzeumnak. Ha indulsz keresőzni vagy hívod vagy sms-t küldesz az illetőnek hogy indulsz. És még biztos hagytam ki valamit. Nagyon meg van szigorítva még az udvarodban sem használhatod. Szállítani is csak szétszerelt àllapotban lehet. Kész macera az egész haver belevágott az intézésbe de felhagyott vele. Sokan ezert éjjel vagy ködben járnak. De jó is lenne egy kis köd mennék én is.
2020. jan. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#2 Egyik rokonomnak is volt olyan haverja aki korábban fémkeresőzött, de ő is inkább abbahagyta. Azt mondta nem éri meg az a pár kis érme meg régi fémdarab ami hivatalos macera lenne vele, lebukni meg nem akar ilyen hülyeséggel.
2020. jan. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 EagleHUN ***** válasza:

A következőeket kell tudni:


- Minden 1711 előtti tárgy az államé.


- Ha ennél frissebb a holmi akkor az önkormányzat

jegyzőénél vagy a talált tárgyak osztályán kell jelenteni leadni és 1 év múlva a tiéd lesz ha az eredeti tulajdonosa nem jelentkezik vagy nem beazonosítható.

(Tehát pl egy névvel ellátott ezüst cigarettatálcát nem nagyon rakhatsz el.)


- Ismert és védett régészeti lelőhelyen tilos áskálódni.

(Ezekről tájékoztatást és térképet a múzeum tud mutatni.)


- Tulajdonos engedélyével lehet kutatni. Tehát neked nem kell engedély.


- Ami nem felismerhető és nem beazonosítható és a kora sem megállapítható azzal nem követsz el semmit hogy megtaláltad. Függetlenül attól mivel találtad meg.


Tehát pl akár ásás közben is kifordulhat egy rozsdás vasdarab (nem kell ehhez fémkereső). Nem tudod megállapítani a korát értéket nem képvisel, tulaj nem beazonosítható. Így a tied. Ha nagyon rendes vagy megmutatod a múzeumban. Hogy mivel találtad lényegtelen.


Igen lehet múzeumokkal együttműködési szerződést kötni. De azoknak kell akik nagyban űzik és más tulajdonosoktól kérnek a földjeikre engedélyt és nem a saját kertjükben kutakodnak.

2020. jan. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 EagleHUN ***** válasza:

"Szerintem ehhez nem kell, csak amit találsz az nem a te tulajdonodat képezi, hanem az államét. Kivéve ha valami illegálisat találsz, mert az a tiéd és magyarázkodhatsz, hogy hogy került oda."


Csak az 1711 előtti az államé!

De igen sajnos ez így megy ha illegális a dolog a tied és elővesznek érte ha meg aranykincs akkor az államé... no comment.

2020. jan. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tehát saját területen, ha nem régészeti lelőhely, konkrétan fémmentesíteni szeretném fémdetektorral(mert szántóföld volt, és most lovakat szeretnénk oda, de teli van traktorszeméttel, meg szegekkel) akkor nem kell engedély?
2020. jan. 10. 06:48
 7/8 mindentudó99 ***** válasza:
De kell. Az előtted író rosszul tudja . Ez az 1711 után cucc a tiéd dolog sajnos már nem érvényes pár éve. Mikor vettem a keresőt vagy 5 éve talán még érvényben volt ez. Következő évtől jött a szigorítás. Ha nincs nagyon feltünő helyen pláne ha be is van kerítve esetleg én simán átnézném. Egy forgalmas főút mellett nem. Esetleg éjjel . Sajnos elveszik a keresőt és meg is büntetnek ha rajtakapnak. Nagy on rá vannak àllva erre. Már én is futottam egyszer e miatt.
2020. jan. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én megkérdezném a helyi jegyzőt. Ő se tudja fejből a szabályozást valószínűleg, de utána tud nézni. Nem vagyok benne biztos, hogy ilyen esetre is szól a tiltás, nem csak értékek keresésére.

Vagy megkeresheted a megyei építésügyi hatóságot, ők egész biztosan tudják.

2020. jan. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!