Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ügyemben miért ilyen hosszú...

Ügyemben miért ilyen hosszú lesz az előkészítő űlés? Nem tárgyalás, előkészítő űlés?

Figyelt kérdés

13 órára idéz a bíróság, az előkészítő űlés várható időtartama 3 óra.


Miért ilyen hosszú?


Gondolom tudják, hogy tagadni fogom, mert amióta a rendőrség meggyanusított, végig tagadtam, most is ezt teszem, mert nem követtem el. Amivel most vádolnak az:rablás.



2020. jan. 11. 12:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez csak tájékoztató jellegű. Ha nem teszel vallomást (mert tehetsz és az lehet, hogy nem 5 perc lenne), akkor rögtön kitűzik a tárgyalást, tehát kb. negyed óra alatt végzel. Ha pedig a váddal egyezően beismered a bűnösségedet és lemondasz a tárgyaláshoz való jogodról, akkor azonnal az előkészítő ülésen ítéletet is hozhatnak az ügyedben. Ebben az esetben az több időt vehet igénybe. És mivel a bíró nem jövőbe látó, így felkészül minden eshetőségre.
2020. jan. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De természetesen nem teszek vallomást, mert amit rámhúztak nem követtem el. Ha a bíró akkor nyomban kitűzi a tárgyalást, akkor gondolom újra lesznek tanúkihallgatások és szembesítések is. Ha aznap lesz a tárgyalás, akkor sem mondanak ítéletet még, hanem legközelebb, gondolomnegy hét mulva rá.


Eszemben van, hogy nyáron a rendőrségen amikor szembesítésen voltam, mondta a rendőr mindkettőnknek, hogy ez az ügy bíróságra fog kerülni és több tárgyalás is lesz amik egész naposak is lehetnek és ott a szembesítésen többszőr visszakérdez a bíró.

2020. jan. 11. 20:25
 3/3 anonim ***** válasza:
Tárgyalást ha nem ismersz be, nem is tud azonnal tartani a bíró, hisz a tárgyalásra tanúkat kell idézni a te esetedben, ahhoz meg idő kell, hisz az előkészítő ülésre nem idéznek tanúkat. Ebben az esetben kb. negyed óra alatt végzel az előkészítő üléses napon. Amúgy meg lehet, hogy 1, de az is lehet, hogy majd csak 3 hónap múlva lesz tárgyalás az ügyedben, és akkor bizony lehet több tárgyalási nap is, illetve egész napos tárgyalások.
2020. jan. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!