Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Újraindul-e a próbaidő, ha...

Újraindul-e a próbaidő, ha egy tanár másik iskolába kerül?

Figyelt kérdés

Szeptembertől próbaidős voltam egy iskolában, de most félévtől átmegyek egy másik iskolába tanítani, ami egy másik tankerülethez tartozik. A kérdésem az, hogy az új iskolában újrakezdődik-e a próbaidőm vagy sem.


Lakáshitel-ügyintézés végett kérdezem.


Köszönöm szépen!



2020. jan. 11. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Megszüntették a munkaviszonyod?
2020. jan. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyelőre még a felmondási időmet töltöm, majd a második félévtől kezdek el dolgozni a másik munkahelyen. Elvileg folytatólagos lesz a munkaviszonyom.
2020. jan. 11. 20:38
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kettő két külön dolog.

Az hogy "folytatólagos a munkaviszonyod" az a biztosítotti státuszodba, a közalkalmazotti létedben jelent folytonosságot. Vagyis ugyanaz, mintha december 31-ig a MÁV alkalmazottja vagy, majd január 1-től meg már a minisztériumban vagy adminisztrátor.

A felmondási idő, meg a próbaidő viszont a konkrét álláshoz, a munkahelyedhez köthető - nálad az iskolához.

ha felmondasz az egyik iskolában és úgy kerülsz át egy másikba, akkor ott a próbaidőd újra indul.

De van egyáltalán próbaidő? Szerintem meghatározott idejű szerződést kötöttek veled és arra gondolsz. Nézd meg az előző szerződésedet! Az oktatásban ritkán szoktak a tanároknál próbaidőt kikötni, még nem is hallottam róla - de persze ettől még lehetséges. Engem meghatározott idejű szerződéssel alkalmaztak és megmondták, hogy X év után lesz majd lehetőség a határozatlan idejű szerződésre. Tanároknál nem úgy megy mint máshol, hogy ha nem válik be akkor novemberben elküldik és keresnek mást. Tanév közben nem szoktak elküldeni senkit, inkább a felmondás jellemző esetleg é akkor is nagyon nehéz pótolni a tanárt, hiszen mindenkinek szeptembertől kezdődik a tanéve, munkája.

2020. jan. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Más lesz a munkáltató, tehát igen.
2020. jan. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt nem is a normál, munkaügyi értelemben vett próbaidőről van szó, hanem a kezdő tanárok 1-2 éves gyakornoki státuszáról, ami pedig nem indul újra.
2020. jan. 15. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!