Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bírósági büntető nyilvános...

Bírósági büntető nyilvános tárgyalásra be lehet menni így?

Figyelt kérdés

Lesz holnap a testvéremnek a tárgyalása és mondtam neki, hogy elkísérem, úgyis mint hallgatóság részt lehet venni rajta.


Viszont van egy olyan kalapon amibe mindenhová megyek, mert tél van, azt teszem fel és nem nagyon szoktam levenni sehol. Keresztanyutól kaptam de nem vészes csak elől hosszú, hegyes és az elején van egy pánt valamint egy mosolygó jel. Amúgy a nyakam is tetovált, a csuklómon vastag karkötők vannak amiket hordok.


Így meg lehet -e jelenni? Nem fog -e a bíró-a tanács elnöke szólni érte?



2020. jan. 14. 12:54
 1/8 A kérdező kommentje:
* kalapom *
2020. jan. 14. 12:55
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs "dress code". Béna leszel, de az öltözéked nem sért senkit. A kalapod vedd le.
2020. jan. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is vedd le a kalapot, ha bemész. Nem illik kalapban, sapkában lenni épületben (zsidóknál szokás vallási okokból esetleg). A többivel szerintem nagy baj nincs. Csak ezt a szokást tartsd be, szólni lehet nem szólnának, de mindenki valami suttyó parasztnak nézne miatta. Főleg egy mosolygó jellel a bíróságon ahol a legtöbb ember esetleg még sír is mert ott dől el fia, apja, felesége, férje, testvére sorsa.
2020. jan. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 ConnectCare ***** válasza:
100%

Na meg basszuskulcs, tesó tárgyalása. Ha az én tesómé lenne, arra törekednék, hogy azt a baromira megbízható mintacsalád képet sugallja az egész família, ahol hetedízig megbántunk kollektíve mindent és minden fejmozdulatunkkal kérjük a Tekintetes Bíróságot, hogy ugyan ne szívassa már meg nagyon a tesónkat.


Tudod, mintagyerek kinézet, bűnbánó, kétségbeesett kép.

2020. jan. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Eleve, csak akkor mehetsz be és ülhetsz be a tárgyalásra, ha tutira nem leszel tanú, vagy nem voltál tanú. Ha bármilyen esélye felmerül annak, hogy tanúskodni fogsz, akkor nem ülhetsz be.

Egyébként pedig minden fejfedőt, legyen az kalap, sapka, baseball sapka, illik levenni, ha bemész. Sőt, a bíró biztos lehetsz benne, hogy szólni is fog érte, ha nem veszed le. Ez egy alapvető dolog illem tekintetében.

2020. jan. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kalapot levetetik veled, ugyanis a tárgyalótermi etikett azt nem engedi (nem csak ezt, hanem semmilyet). Egyébként sem illik zárt helyen kalapban lenni.


A tetoválás nem gond, hacsak nem provokatív, vagy ilyesmi. Ez esetben illene azt is eltakarni. A karkötővel senki nem fog foglalkozni, de a biztonsági ellenőrzéshez lehet, hogy le kell majd venned.

2020. jan. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Már megvolt ma, levettem a kalapot még az épület előtt, egyébként tuti rendes bírónő volt.
2020. jan. 15. 20:49
 8/8 A kérdező kommentje:
A tetoválás, karkötő nem volt gond. Semmit nem szólt az öltözet miatt, csak figyelmeztetett, hogy bekiáltásokkal, beszéddel nem zavarhatom meg a tárgyalást, aztán egy szót nem szólt hozzám csak eljövetelkor köszönt. Ennyi.
2020. jan. 15. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!