Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha elküldök egy videót chaten...

Ha elküldök egy videót chaten a barátaimnak hogy marihuánát szívok az bizonyítéknak számít a bíróságon?

Figyelt kérdés
Nincs ilyen eset csak érdekel(jogász hallgató vagyok), hogyha valakit meggyanúsítanak vagy letartóztatnak akkor a telefonon vagy chaten lévő képek bizonyító erejűek? Mert ha pl le van fotózva néhány tabletta az asztalon vagy fehér por ami nem egyértelmű hogy drog e, vagy ha szívok egy füves cigit hasonlíthat egy sima sodort cigihez is, tehát ha képi dokumentumon nem egyértelmű akkor azt nem vehetik elő?

2020. jan. 15. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem abszolút nem, mert ausztriában már legális is egyrészt másrészt egy videó nem orvosi szakvélemény, csak látszik rajta valami, ami akármi is lehet!
2020. jan. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Viszont, ha egy független szakértő, két tanuval hivatalosan is alátámasztja a videót, akkor bajban vagy..

(lényegében ők hárman vádolnak meg).

2020. jan. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2: A szakértő hogy állapítja azt meg, hogy a videón tényleg mariskát szívnak?
2020. jan. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem számít annak még akkor sem, ha a füvező azt nyilatkozza a videón, hogy ő bizony marit szív.


Ez csak egy sejtésre, jó esetben megalapozott gyanúra elég, ha van mellette más is.

2020. jan. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Ahogy az utolsó mondja, okot ad alapos gyanúra de önmagában nem bizonyíték.

Ehhez még kell biológiai vizsgálat, esetleg a drog megtalálása a lakásban, szemtanúk.

2020. jan. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
28%
Hazudhatod azt, hogy a videót egy olyan országban vetted fel, ahol legális a marihuána, ezt nem tudják bebizonyítani, hogy nem úgy volt.
2020. jan. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem vagy jogász hallgató. De ha mégis azonnal fejezd be, mert nem neked való.


Ez nem bizonyíték erejű.


Tudod miért? Mert nem megállapítható, mint szívtál vagy mi van a videón/képen.

2020. jan. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó kérdező


De ohm...az vagyok😄😄 van jogviszonyom az egyetemmel, azt vegzem ott tanulok szoval jogasz hallgato vagyok:))) es amint latod a kerdesem alatt leirtam hogy egy felvetelen csupan az lathato hogy valami por van ott vagy akár egy sodort cigit szivok szoval jora gondoltam de megerositest vagy esetleges kijavitast vartam. Szoval kinek mi nem valo?😄

2020. jan. 20. 16:10
 9/11 A kérdező kommentje:
Meg ha mégis ezt nem tudnám azonnal hagyjam ott a szakomat?😄 ha egy kozgazdasz hallgato elront egy matek peldat azonnal hagyja ott? Te az egyetemen (már ha jartal ilyenre bar a felfogasod alapjan elkepzelni nem tudom) ha egy vizsgan elrontottal egy kerdest nem fordult meg a fejedben hogy azonnal hagyd ott? Feltetelezem nem tudtal mindig mindenre valaszolni, akkor eppen hol maradt a mentalitasod?😄 Istenem, miert vannak ilyen szánalmas emberek a világon
2020. jan. 20. 16:14
 10/11 anonim ***** válasza:
De ez egy alapvető dolog. Még jogásznak sem kell hozzá lenni. És Te jogász hallgatóként sem tudod, akkor mi lesz később? Ha ügyvéd lennél, biztos nem mennék hozzád.
2020. jan. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!