Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kisfiam második osztályos és...

Kisfiam második osztályos és napközis. Du. az egyik ötödikes fojtogatta. Elfutott az ideg és a gyereknek adtam egy kis pofont. Szülei feljelentettek. és az iskolát is. Mire számíthatok a feljelentés miatt?

Figyelt kérdés
Aki fojtogatta az a gyerek igazgatóit kapott.Folyamatosan problémák vannak ezzel a gyerekkel és a két testvéréve a kicsiket zaklatják.
2008. nov. 19. 17:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
74%
Valószínű pénzbírságra, esetleg felfüggesztett fogház, de ez már végső eset. Ne aggódj , nem lesz nagy zrí belőle.
2008. nov. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
88%
De utálom az ilyen igazságtalan törványeket. A másodikos kisgyereket betámadja egy ötödikes a testvérével (nagyon bátrak) és ha már egy kis pofont kap akkor meg már megy a bíróságra. Ha az én fiam lenne az az ötödikes, akkor tőlem is kapott volna. Ehelyett most biztos sajnálja anyuci a kisfiját. Egyébként nálunk nemegyszer volt hogy a tanár pofozta meg a gyereket és abból soha nem lett semmi. A romák már csak ilyenek. (gondolom azok, mert ez nagyon illik rájuk amit írtál) Bármi is lesz a büntetés biztos lehetsz benne hogy jól cselekedtél és ha a másik gyerek családjának lenne becsülete, akkor nem ők háborodnának föl.
2008. nov. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%

Lehet jogos védelemre hivatkozni, még az se biztos, hogy megbüntetnek. Azt nemtom, hoyg ez gyereknél hogy módosul, de kezdetnek ez is jó lehet.

Btk-ból: (2) Jogos a védelem, ha az elkövető saját javait vagy mások javait fenyegető egyidejű jogtalan támadás elhárításához feltétlenül szükséges cselekményeket tesz.

(3) A büntetés enyhíthető, ha az elkövető az elhárítás szükséges mértékét túllépi. Ha az elkövető a jogos védelem szükséges mértékét felindulás vagy ijedtség miatt lépi túl, fel is menthető

2008. nov. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
93%
Előző vagyok. Szerintem csak akkor van büntetés ha 8 napon túl gyógyuló a seb. Amit nem hiszek egy kis pofonnál.
2008. nov. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
41%
Sajnos az a helyzet hogy nem lett volna szabad felpofozd,pedig neked van igazad,tudom,de ha szoltal volna a zigazgatonak elkerulhetted volna a tovabbi kellemetlensegeket.Igy ezentul allandoan majd kiserned kell a gyereket hogy tanuk nelkul nehogy bantsak.Nekem a gyerekem angoltanarnojevel volt gond,allandoan huzta a hajat aprosagok miatt,bemehettem volna az iskolaba es meghuzhattam volna en is a venlany hajat es akkor jartam volna a birosagot,igy csak uzentem neki es a gyerek jegyei rohamosan gyengultek,hat ha megutottem volna?Lehet meg is buktatja.
2008. nov. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
61%
Ja,ha nem vagy tul elfogult szulo,talan a kisfiut is megkerdezheted,mert lehet csufolodott...es az se szep dolog.
2008. nov. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
61%

Es hol volt a tanito neni? Tudom,hogy nem lathatja egyszerre a gyerekeket, de folytogatja a kisfiadat? Durva, es a tanito neni is felelos. Hiszen amikor a gyerekedet az iskolaban hagyod, onnantol kezdve az iskola, a tanarok a felelosek a gyerekert. Ezt nehogy elfelejtsd.

Remelem hogy egy ugyved melletek all, es a gyereket pedig atviszitek azonnal egy masik iskolaba. Nagyon sajnalom ami tortent, remelem a folytogato gyereket javitoba iranyitjak, es a szuleivel is elbeszelgetnek, mert jo bunko egy csalad lehet ha nem a gyereket kaptal el jol, hanem meg nektek csinalnak problemat.

Allj ki az igazadert!

2008. nov. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
61%
Ne felejtsd el hogy a te gyereked is megno es lesz belole otodkes kiskamasz,megtortenhet ugyanez de forditva,neked tetszene hogy egy szulo ontorvenyeskedjen es pofon vagja a gyerekedet?Nem igaszsagosabb megoldas az hogy elobb ertesitse az ember az igazgatosagot mielott pofont oszt egy masik gyereknek?Mert minden esetben a szulo hibas nem az a szerencsetlen gyerek aki nem kapott egy szem nevelest sem!Foleg ha a gyerekednek tanui voltak amikor az eset tortent vigan feljelenthetted volna te oket anelkul hogy hozzanyultal volna a kolyokhoz, es te kerultel volna ki nyertesnek.Nem igaz hogy senki sincs aki nemi igaszsagot lat a valaszomban,nyugodtan lepontozhattok ujbol,nem a pontokert irok es az is erdekes hogy rogton romara gondol mindenki,amikor koztunk is van eleg troger ember!
2008. nov. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
75%
Nekem a lányomnak aki akkor 3.-os volt eltörte egy elsős kisfiú a karját.(Szándékosan ellökte).Namármost engem igenis felháborítanak azok a szülők akik önkényesen vesznek elégtételt gyermekeiket ért sérelmükért.Mi lett volna,ha én ezt a kisgyereket fogom és lepofozom.Bementem az iskolába és beszéltem az igazgatóval,aztán beszéltem a gyerek szüleivel is.Az lett az eredménye,hogy igazgatóit kapott a kisfiú és azt mondták mégegy ilyen húzása van és eltanácsolják.Volt már olyan apuka aki bement az iskolába és megfenyegette a gyereket,mert az bántotta az ő fiát,de ezzel szerintem csak azt érik el a szülők,hogy a gyerek azt hiszi erőszakkal kell elérni dolgokat és még erőszakosabbak lesznek.Nem tudom mi lesz a következménye a dolognak,de máskor ilyen esetben jobban tennéd,ha a tanárral és a szülőkkel intéztetnéd el a dolgot.Hidd el megéri!
2008. nov. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
91%
Lehet, hogy most butaságot mondok, de ha nem látta senki, én letagadnám az egészet. Csak annyit ismernék el, hogy elbeszélgettem a gyerekkel. ( Persze, ha vannak akik látták a pofont, akkor ez esetben ne tedd, mert még rosszabul jársz.) Megjegyzem, én is adtam volna neki egy nagyot...
2008. nov. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!