Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Csoportos garázdaság am...

Csoportos garázdaság am számít-e a következő tényállás?

Figyelt kérdés
Egy szórakozóhely előtt 2 agresszív alak megvert engem. Azt adtam le vallomásban, hogy az egyik megutott, és ennek következtében a földre estem. Mikor a földön voltam, a vádlott testvére kilepett a szórakozóhelyrol, és megrugdostak. Nagy nehezen felkelltem, de ezek kvázi elkergettek, mert futottak utánam 5-10 méter kb. Az egyik tanú a vallomásában hasonlóképpen írta le a történeteket. Emlékezett az ütésre is, meg arra, hogy ketten elkergettek engem, de a rúgásokban nem biztos teljesen. Elmondása szerint látott olyan mozzanatokat a vádlottak részéről, amik miatt úgy jött le neki, hogy megrugtak engem, de konkrétan, hogy a lábuk hozzámér nem látta. Ezt tetézte az is, hogy mikor felkelltem, akkor látta azt is, hogy fájlalom az oldalam. Látlelet amúgy készült erről. Elég-e ez bizonyításnak? Ezen a tanún kívül még van egy másik tanúm is, aki hasonlóan mondta el a történteket.(ketten kergették el, megutottek, megrugtak)

2020. jan. 22. 03:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha van elkövető, látlelet, tanúvallomás, akkor igen, megáll a csoportos garázdaság. A “csoportos” pedig minősítő, azaz súlyosbító körülmény.
2020. jan. 22. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudtommal a garázdaság tényállása akkor áll meg, ha félelmet vagy megbotrankozatast kellt a szemtanukban. Önmagában az, hogy ketten elkergettek engem, már az is kimerítette a megbotránkoztatást, nem de?
2020. jan. 22. 04:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, kimerítette.
2020. jan. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Abban az esetben is, ha a tanúk nem jelentik ki, hogy mindketten megrugdostak? Akarom mondani, hogy elüldoztek, azzal már kimerítették?
2020. jan. 24. 07:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy ismerősöm belekeverekdett egy hülyeségbe. Elvették 5-n egy csöves kabátját. 5 évet kapott csoportos garázdaságért.
2020. jan. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

339. § (1) Aki olyan kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartást tanúsít, amely alkalmas arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a garázdaságot


a) csoportosan,



......


164. § (1) Aki más testi épségét vagy egészségét sérti, testi sértést követ el.


(2)Ha a testi sértéssel okozott sérülés vagy betegség 8 napon belül gyógyul, könnyű testi sértés vétsége:2 év


(3) Ha a testi sértéssel okozott sérülés vagy betegség 8 napon túl gyógyul, súlyos testi sértés bűntette: 3 év.


(4) bűntett: 3 év: könnyű testi sértés


a) aljas indokból vagy célból,


b) védekezésre vagy akaratnyilvánításra képtelen személy sérelmére, illetve


c) a bcs. elhárítására idős koránál vagy fogyatékosságánál fogva korlátozottan képes személy sérelmére.


(5) 1-5 év: a könnyű testi sértés maradandó fogyatékosságot vagy súlyos egészségromlást okoz.


(6) 1-5 év: súlyos testi sértés


a) aljas indokból vagy célból,


b) védekezésre vagy akaratnyilvánításra képtelen személy sérelmére,


c) a bcs. elhárítására idős koránál vagy fogyatékosságánál fogva korlátozottan képes személy sérelmére,


d) maradandó fogyatékosságot vagy súlyos egészségromlást okozva,


e) különös kegyetlenséggel.


(7) (3) vagy (6) előkészület, vétség: 1 év.


(8) 2-8 év: a testi sértés életveszélyt vagy halált okoz.


(9) Súlyos testi sértést gondatlanságból, vétség:


a) (3): 1 év,


b) (6) b)-c): 3 év,


c) életveszélyes sérülés okozása: 1-5 év.


(10) (2) csak magánindítványra büntethető.

2020. jan. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!