Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi az oka annak hogy rabszolga...

Mi az oka annak hogy rabszolgatartásért ennyire enhe börtön jár? Minimum annyi év kéne ameddig a sértettet fogvatartották.

Figyelt kérdés
[link]
2020. jan. 22. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne.

Én idáig a legdurvább, amit láttam:

Rablás, aminek során meg is szúrták késsel többször a sértettet:

Fél év felfüggesztett

2020. jan. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
A bíró is tévedhet.
2020. jan. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vagy a bíró tud olyasmit is, amit mi nem...

Talán úgy látta, hogy ez az egész többé-kevésbé a sértett érdekét szolgálta. Csak a konkrét módszer miatt ítélte el őket.

Azt lehet tudni, hogy egy komoly mértékben szellemileg fogyatékos öregasszonyról volt szó. Ha zárt intézetbe viszik, ott is bezárták volna, nem engedik elmászkálni. De ilyen intézetbe nem olyan könnyű bekerülni, főleg 10 évvel ezelőtt még fizikailag is jobb állapotban volt az illető, ezért nem vették volna fel. Egyedül, különösebb jövedelem nélkül talán meg is halt volna mostanra, mondjuk, mert megfagyott volna a saját lakásában. A fogvatartói ilyen formában egy létbiztonságot adtak neki. Sok hasznuk egyébként se volt belőle, mert csak kisebb ház körüli munkákra volt képes. Mivel ők ketten guberálásból éltek, nem nagyon voltak anyagi lehetőségeik, és szűkösen tudták előteremteni a hármuk élelmiszerét. Tehát nem külön az öregasszonyt éheztették, hanem velük egy asztalnál evett ő is, csak nekik se volt sok. Állításuk szerint nem azért láncolták meg, hogy ne menjen el, hanem mert távollétükben rendszeresen megette a kevéske közös élelmüket a hűtőből.

2020. jan. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A nyugdíjas nő elmondta, hogy a földön aludt egy matracon, és besegített a főzésbe, mosásba, takarításba is. Amikor viszont nem jól dolgozott vagy nem azt csinálta, amit kértek tőle, nem adtak neki enni. „Előfordult, hogy megettem a hűtőből valamit, amit nem szabadott volna, akkor kikaptam. Amikor közöltem velük, hogy el akarok menni, azt felelték, hogy fizessem ki a rajtam lévő ruhát, és amit megettem” – idézte fel.


Próbált megszökni, ezért H. Lajos egy idő után láncra verve bezárta a pincébe, ha elmentek otthonról. Egy alkalommal a férfi úgy megverte Icát, hogy eltört a bordája.

2020. okt. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!