Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kirakhatja apám anyámat a...

Kirakhatja apám anyámat a közös lakásukból?

Figyelt kérdés
Magyarán kötelezheti arra, hogy elosszák a vagyont, ha még házasok? És válás után?
2008. nov. 19. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
A kérdésben a válasz. Amennyiben közös a lakás, nem rakhatja ki. Válás esetén az lesz a döntő, hogy a házasságuk során jutottak-e a lakáshoz vagy apádé volt-e azelőtt? Amennyiben apádé volt előtte, a válás után sajnos megteheti, bár itt is vannak még további kérdések, melyek kizárólag egy ügyvéd megkérdezése útján megválaszolhatóak.
2008. nov. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Házasság után vették, amibe egyébként anyám több pénzt rakott. Ő nevel engem és a húgomat, apám elköltözött, különélési nyilatkozat van érvényben jelenleg. Akkor elméletileg válás után bent maradhatunk a lakásban?
2008. nov. 19. 19:27
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben egyértelmű. Apádnak esélye sincs, szerintem nincs. Jogilag fele az övé, de itt annyi indok szól a család mellett, hogy apád üresen fog távozni. Mindenesetre kérdezz meg egy ügyvédet!
2008. nov. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok az előző két válaszoló is. Azért tudom ennyire, mert én így jártam, elbuktam egy 9 milliós lakást, és a családot. Úgyhogy válasz első kézből. Egy apa
2008. nov. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha elbuktál egy kilenc milliós lakást, akkor azt kell, hogy mondjam, nem voltál elég tökös. Szebben fogalmazva, jó apa voltál, és hagytál életteret a családnak.

Én azonban azon nyomban bírói (ügyvédi) letétbe tenném a ház értékének a felét, és vagyonmegosztásnál kérném azt, hogy az ingatlan CSAK az én tulajdonom legyen. A család meg mehet fel is út le is út.

Persze ez egy elméleti lehetőség, nem tennék ilyet. De nem kell náluk hagyni a lakást. A fele a tiéd, harcolj érte.

2008. nov. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Vagyonmegosztasnal kerned hogy a lakas CSAK a tied legyen." Te megis mirol beszelsz elottem valaszolo?

Gondolod hogy valaki, ebben az esetben egy anya a ket kiskoru gyermekevel szerinted lefog mondani a lakas felerol, arrol amihez joga van?

A fele lakas az anyukade, ugyhogy onnan atombombaval sem lehet kimozditani benneteket, ugyhogy ne aggodj!!

Fele, fele, ugyanannyi a joga mindenkinek. Miert kellene anyukadnak es nektek menni valas utan? Miert nem megy apukad.

Nyugodj meg, ha tenyleg fele, fele, akkor maradtok! Csak anyukadnak eszebe ne jusson kitennie a labat!!!

2008. nov. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Magyarországon a tulajdonához mindenkinek joga van és SENKI NEM KÉNYSZERÍTHETŐ közös tulajdonba. Így ha valamelyik fél úgy dönt, hogy márpedig ő megszünteti a vagyonközösséget, akkor AKÁR KÉNYSZERÉRTÉKESÍTÉS ÚTJÁN is megtörténik a vagyonközösség felbontása. Persze ez megelőzhető, ha valamelyik fél rendezni tudja a piaci áron a másik felet.

És itt a két kiskorú gyermek sem olyan szempont, ami a vagyonközösség megszüntetését megakadályozhatja.


Persze ebben a helyzetben ennél békésebb megoldást kell találni, mert a nem békés megoldásból csak kár származik. De ha valaki azt állítja, hogy egy jogosan 1/2 tulajdoni rész és a megváltott másik tulajdoni rész esetén az anya maradhat, akkor az hazudik.

Az anyának is lehetősége van rendezni természetesen a tulajdont, neki is lehetősége van kifizetni az apát, ezáltal a teljes ingatlant birtokolni.


Sőt hozzáteszem: Az apa a tulajdonából is kitiltható bizonyos esetekben. De erről most itt nem szívesen, mert még ötleteket adok.

2008. nov. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Joghallgató vagyok, ajánlom figyelmedbe a www.magyarorszag.hu-n a jogszabálykeresőt, oda írd be, hogy a hézasságról a családról és a gyámságról szóló törvény(CSjt)

Válás esetén azt is vizsgálják majd, hogy a gyerekek kinél maradnak válás után.Ha ez adott esetben az anya,és bizonyított, hogy nem képesek egy házban maradni, az apának mennie kell.De ha az apa kapja meg a gyermekei felett a felügyeleti jogot, akkor ő marad a lakásban a gyerekkel.Ha a lakás felének értékét nem tudja kifizetni, lehet közös tulajdonmegosztást kérni.

2008. nov. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!