Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebből lehet baj a bíróságon?

Ebből lehet baj a bíróságon?

Figyelt kérdés

Lesz az első tárgyalás és az ügyész leirta a vádiratban, hogy mennyi börtönt kér rám, sok évet, mert alapból 10.évig terjedő a max. Az egy dolog, hogy az ügyész sok év börtönt kér, de azt úgyis a bíró fogja eldönteni, hiába keménykedik az ügyész. Amúgy úgy vádolnak, hogy el sem követtem, a bizonyítékok csak a rendőrség és az ügyészség szerint bizonyítékok, továbbá egy tanú vallomását is elegendőnek tartja, pedig egy tanú semmi nem lenne.


A bíróságon nem ismerek el semmit és kérem nem mondok le a tárgyaláshoz való jogomról. Ott majd minden észrevételemet kifejthetek és a bíróság irja lefelé és ott fel tervezem azt hozni, hogy alaposan vizsgálják át az ügyet, mert az ügyészség hamis bizonyítékokkal támasztja alá az ügyet és nem hagyom a dolgot. Ott lesz az ügyész is és hallani fogja mindezt. De, hát jogom van kifejteni minden észrevételem.


Kérdésem:

Nem lesz-e ebből baj, hogy ilyeneket mondanék az ügyészségről, (dehát igaz), nem-e úgy venné, hogy hamisan vádolom ügyészséget? Vagy bosszúból az ügyész ott azt mondaná, hogy amiért ilyeneket észrevételezek, a bíró tegyen előzetesbe és haza se jöhetek? Ilyenekre gondolok.



2020. jan. 24. 17:53
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad mivel vádolnak, de ha 10 évet kér az ügyész az akkor elég komoly ügy lehet. ( gyilkosságért szoktak ennyit kérni)

Az, hogy te szerinted az ügyész hazudik, egy dolog. A bíróságon te nagyon nem fogsz megszólalni, legfeljebb akkor ha kérdeznek. Lesz ügyvéded majd ő tudni fogja mit mondjon a védelmedben. Ügyész egyébként a közvetlen és közvetett bizonyítékokat fogja felsorolni. Nem a te személyes támadásodról van szó, hanem egy bűntényről amit igyekszik bebizonyítani, hogy a vádlott követte el. A munkáját végzi. Ögyvéded is fogja végezni a munkáját, felesleges neked a jogban jártas embereknek beszólogatni, mert az csak ront a helyzeteden-

2020. jan. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
Konkrétan mi a vád? És mennyit kérnek rád?
2020. jan. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 Neurotech ***** válasza:
Én azt nem értem, miért nincs még ügyvéded? Már rég el kellett volna kezdeni vele az együttműködést, és ő az az ember aki érdemben válaszolni fog tudni neked erre a kérdésre is.
2020. jan. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:

Időpont ma 18:59.nek


Ha az ügyész 10 évet akar rásózni, akkor tuti kell, hogy legyen ügyvédje. Kerendelt ügyvéd vagy fizetett ügyvéd de tuti van.

Azért ez az ügy nem gyorshajtás, vagy sikkasztás. Nagyon komoly lehet ha 10 évet akarnak kiszabatni rá

2020. jan. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:

Ha jól rémlik, ez a srác már mondott valami hasonlót, és akkor is mindenki magyarázott már neki, hogy nem úgy van, ahogy elképzeli, most sem fog senkire se hallgatni.


Gondolom, majd azzal fogod bizonyítani az ártatlanságod a bíróságon, hogy megmutatod, hogy kiírtad a gyakorira, hogy ártatlan vagy, amire ő a homlokára csap, és azt mondja, hogy hát persze, így már mindjárt más, az ügyész is elszégyelli magát, és térden csúszva cipődet csókolgatva kér majd bocsánatot, hogy csúnyát beszélt rólad.


Ki nem keresem azt a kérdést, ahol ezt már fejtegetted, ha akarod, te megteheted, neked egyszerűbb. Linkeld ide a többieknek!

2020. jan. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:

Szerintem ez ugyanaz a Kérdező, aki már minimum hetek, de lehet, hogy hónapok óta itt fáraszt minket. Úgysem lehet meggyőzni, ő mindig jobban tud mindent a jogászoknál is, és majd jól "megmutatja" a bíróságon, hogy milyen kemény csávó.

Hát, valamit biztos meg fog mutatni... :D

2020. jan. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 Neurotech ***** válasza:
Lehet, hogy félreértette, azt mondták neki, hogy kemény kell, hogy legyen a sitten, azt hitte a bíróságon :D
2020. jan. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
19%

"gyilkosságért szoktak ennyit kérni"


Egyszer és mindenkorra értsük meg már, hogy a magyar jogban nincs ilyen jogi megfogalmazás, hogy "gyilkosság". Az csak a krimikben van. "Emberölés", így hívja a magyar jog.

2020. jan. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
74%

Időpont ma 21:23

OKoska!

Ez a gyakori. Azt, hogy gyilkosság szót írtam, nem jelenti azt, hogy mások rajtad kívül nem fogták fel, hogy mégis miről beszélek.

Nem fogok részletekbe belemenni mint pl:

- szándékos emberölés

- előre kitervelt emberölés stb..

2020. jan. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

Közbe utánanéztem és nem 10 év a felső határ hanem 8 év. Fegyveresen, csoportosan 10 év.

Alapesetben 2-8 évig, tehát max 8.

Az ügyészség 3 év 6 hánapot kérne, de az ügyészség az aki a legszigorúbbat, legroszabbat akarja a vádlottnak. De az csak egy dolog. Majd mindenről a bíróság dönt.


Igen mivel eljárást indítottak ellenem, szoktam ezzel kapcsolatban kérdezgetni kérdéseket itt a jogi kategóriában, akit fáraszt, sajnálom. Ha kérdésem lesz, kérdezni is fogok, mindig van legalább egy-kettő normális válaszoló. A GYK szabályzata szerint csak annyi a kikötés, hogy ha a felhasználó kérdést tesz fel, ugyanazt mégegyszer nem szabad feltenni, de ha egy témáról szeretnék kérdezni, egyenként fel lehet tenni a kérdést, csak ne ugyan az legyen. Valami ilyen van a felhasználói feltételekben.


Tehát nem értem a problémát, hogy miért baj, ha itt kérdéseket teszek fel olyan dolgokról ami engem érint.

2020. jan. 25. 01:39
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!