Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tartózkodási hely megszüntetés...

Tartózkodási hely megszüntetéséhez kell a szállásadó aláírása?

Figyelt kérdés
Nem akarok új tartózkodási helyet bejelenteni, csak a régit (kollégium) szeretném megszüntetni, viszont neten csak arról találtam infót, hogy új bejelentéséhez kell a szállásadó aláírása (ami nyilván ok), de arról semmit nem írtak, hogy ha csak megszüntetni akarom, akkor mi van.

#lakcímbejelentés #tartózkodási hely #lakcímkártya #tartózkodási hely megszüntetése
2020. febr. 5. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Elmész a kormányablakba, és elintézik. Ha nem adsz meg másik állandó vagy ideiglenes lakcímet, amit megtehetsz, akkor az is rendben van, csak akkor olyan lakcímkártyád lesz, amire az lesz írva, hogy lakcímnélküli, és egy város.
2020. febr. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kijelentkezéshez nem szükséges a szállásadó aláírása.

Nem tudom, mikor létesült a tartózkodási hely címed, de 5 év után automatikusan érvénytelenné válik.


1-es válasz írója, nem tudom mire gondoltál? Miért kéne település szintű lakcím? A tartózkodási hely címét (kollégium) szünteti meg újabb tartózkodási hely címének bejelentése nélkül; a lakóhelycíme (régi elnevezéssel: állandó lakcím) marad. Ha nem lenne lakóhelycíme, akkor nem lehetne tartózkodási hely címe. Akinek van lakóhelycíme, az nem is igényelhet település szintű lakcímkártyát, ha akarna se.

2020. febr. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De bizony. Nem egy hajléktalan lakcímkártyát láttam már, volt velük dolgom.
2020. febr. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A hajléktalannak nem tartózkodási hely lakcíme nem volt, hanem lakóhelycíme.

Ha valaki kollégiumban lakik, azt tartózkodási helyként kötelező bejelentenie; egyes kollégiumban ez követelmény is a lakhatáshoz. Attól még van lakóhelycíme, az nem szűnik meg. Ha nem lenne lakóhelycíme, nem is jelenthette volna be a kollégiumot tartózkodási helyként. Ha egy lakcím van bejelentve, az csak lakóhelycím lehet, ha másodikat is bejelent, az csak tartózkodási hely cím lehet. Hajléktalan esetén a településszintű lakcím a lakóhelycíme, az az egy van bejelentve.

A kérdező megszünteti a tartózkodási hely címét, másik tartózkodási hely címet nem létesít; marad csak a lakóhelycíme. Miért válna hajléktalanná? Mert már csak otthon fog lakni, a kollégiumban egyáltalán nem?

2020. febr. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!