Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kikérhetem-e az őnkormányzattó...

Németh László68 kérdése:

Kikérhetem-e az őnkormányzattól, hogy ki tett ellenem bejelentést?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megtudni, hogy kiadhatja-e az önkörmányzati jegyző, a nevét annak a személynek, aki a normális emberhez méltó megbeszélés helyett a bejelentés módját választotta annak, hogy hagyjam abba a fafűrészelést vasérnap délután, mert nem tud aludni? Az önkormányzattól ki is jött a fenyegető levél, ha még egyszer előfordul 200 000ft-ra is megbüntethetnek. Szeretném megtudni a bejelentőtől, hogy miért volt erre szükség? Meg lehetett volna beszélni egymás közt. De sajnos nem tudom kivel beszéljem meg, mert nem tudom, hogy ki az, és ezért szeretném kigeríteni. Ebben szeretném kérni megtisztelő mielőbbi segítségetek. Amit előre is nagyon szépen köszönök! Tisztelettel: Laci

2020. febr. 8. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem adhatják ki. Márcsak azért sem, mert sok esetben a bejelentett valaki (ebben az esetben te) okozhat neki emiatt anyag vagy erkölcsi kárt. (Nem azt írtam, hogy te okoznál, hanem hogy ez az alapindok)


Emellett a bejelentés jogos volt, ha vasárnap délután zajongsz. Ezt magadtól is kitalálhattad volna.

2020. febr. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem

Azt viszont jogod van megtudni, mely jogszabály szerint nincs jogod vasárnap tűzifát aprítani... ha nincs rá helyi rendelet, akkor nincs joguk bírságolni

2020. febr. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Feltételezem, a vasárnapi csendrendelet az, amit megsértett a kérdezö.
2020. febr. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem adhatják ki, mivel az ügy elbírálása szempontjából nem kell tudnod ki volt a bejelentő.

Inkább beszélj egy ügyvéd ismerőssel és fellebbezd meg a határozatot, hogy biz' te nem fűrészeltél (ha viszont felvette pl. telóval a műveletet és a zajt akkor szívás, mert bukod a fellebbezési illetéket).

2020. febr. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!