Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örökölt telken régészeti...

Örökölt telken régészeti lelőhely hogy lehetséges?

Figyelt kérdés

Van egy ingatlan, amit örököltem 1/6 részben, csak a helyrajziszám van meg hozza. Amikor rákerestem, az jött ki rá, hogy az Örökség Védelmi Hatóság nyilvántartásában van, és régészeti lelőhely a jogi jellege. (????)

A papiron amit kaptam még 2007-ben telek és ház szerepel ezen a helyrajzi számon. Lehet, hogy azóta változott a helyrajziszám?

Nyilván bemegyek majd a földhivatalba, amint tudok, de addig is gondoltam itt megkérdezem, hátha valaki hallott már ilyesmiről?



2020. febr. 9. 20:52
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez azt jelenti, hogy építkezés előtt van egy kötelező régészeti feltárás, és ha találnak valamit, akkor tilos építkezni, és ezt bejegyzik a telekkönyvbe.

Menj el a földhivatalba, és ott megmondják, hogy mi a helyzet.

2020. febr. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!