Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az önkormámyzati albérlettámog...

Az önkormámyzati albérlettámogatásnál muszáj a bérleti szerződést köztem és a tulaj között megkötni, vagy lehet köztem és egy albérlő között is? (Tulaj kiadja az albérőnek, albérlő pedig nekem)

Figyelt kérdés
2020. febr. 9. 22:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt fordítva mondod... Tulaj (bérbeadó) kiadja a (fő)bérlőnek, a (fő)bérlő pedig az albérlőnek.


Persze, hogy kell a szerződés. Eleve a bérleti szerződést mindig, minden esetben írásba kell foglalni. A főbérlő pedig csak akkor jogosult albérletbe adni az ingatlant, ha az ő szerződésében őt erre a bérbeadó feljogosította. Más esetben a fő- és albérlő közötti szerződés érvénytelen. Ezért logikusan az önkormányzat ezt a jogosultságot ellenőrizni akarja majd, tehát igen, kell az ő szerződésük is.

2020. febr. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a választ!
2020. febr. 14. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!