Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Én vagyok paranoid mert...

Én vagyok paranoid mert követeltem volna a próbaidő utáni automatikus béremelés szerződésben rögzítését?

Figyelt kérdés

Felvettek valahova határozatlan idejű szerződéssel, de 3 hónapos próbaidővel. Azt mondták, ha lejár a próbaidő és megtart a cég, automatikusan 15%-ot nő a bérem. Vagyis, lejár a 3 hónap és a 4. hónaptól minden csinnadratta nélkül 15%kal többet keresek.

De ez sehol le nem volt írva, scak szóban hangzott el.

Kértem vegyék bele a szerződésbe ezt. Nem vették. Kérdeztem akkor adott esetben hogyan kérhetem ezt számon ha nincs az ígéretnek írásos nyoma? A válaszuk erre az volt „ha ennyire nem bízik bennünk ne dolgozzon itt“.

Vettem a lapot, ott is hagytam őket még az első hónapban.

Szerintetek paranoid voltam, kórosan bizalmatlan hogy ezt követeltem volna? A szó elszáll, az írás megmarad alapon miért nem írták le, ha tényleg komolyan gondolták?


2020. febr. 10. 10:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha komolyan gondolják, le kell írni. Nem gondolták komolyan.
2020. febr. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Igen.
2020. febr. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

Nekem minden évbe emelnek 100 ezret de még sose volt leírva sehová, pont le is szarom, nekem a pénz elég, az a gecci papír nem kell.


Te viszont egy beteg ember vagy.

2020. febr. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ami nincs leírva azt vagy betartják, vagy nem. Komolyabb szoftveres cégnél is eljátszották a kollégámmal, hogy felvették kezdőként, az korábbi fizetéséből is lejjebb adta mert érdekelte a téma és beígérték neki az emelést próbaidő utánra. Közben az ágazatvezető váltott munkakört, így amikor a kolléga számon kérte fél év után, csak mutogatott a másik asztal felé, hogy “már ő a főnököd”.

Az új főnök meg lerázta hogy “van róla papírod?”.

Ha nincs benne a kollektív szerződésben, akkor jól tetted.

2020. febr. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

"Az új főnök meg lerázta hogy “van róla papírod?”."


Na ez az. Én is így állok hozzá. Az van amiről papír van, a többi mese habbal. A főnökök szava semmit se ér, ma még ezt mondja, holnap azt is letagadja hogy valaha beszéltünk.

Ha annyira nem akart átverni, miért nem adta írásba?

Én szóban senkinek semmit se hiszek el.

2020. febr. 10. 11:22
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellettél nekik igazából,majd jön más aki "nem veri az asztalt"
2020. febr. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ha valakim hagyja magát már előre átb**ni sok sikert neki.
2020. febr. 10. 12:02
 8/17 anonim válasza:

Kérdező SEMMIT se higgy el addig amíg írásba nincs foglalva. Evidencia.


Én is megszívtam amikor "okosban" berendeltek szombatonként csak úgy és "majd fizetjük". Sose fizették ki.

Aztán bekeményítettem és azt mondtam bármilyen túlmunka csak akkor megy, ha előtte írásban megkapom.

Azóta se kellett mennem szombaton egyszer se.

Pénzem ugyan több nem lett, de legalább nem szopok ott inygen szombaton átverve.

2020. febr. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szerintem igazad volt.
2020. febr. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Van még egy sztorim az átverésre. Pedig ez egy korrekt munkaadó volt, csak a gépkezelőknél volt egy pofátlan termelésvezető. Fortyogtak, hogy nincs kifizetve a túlóra, és hogy nem jönnek be szombaton addig, amíg nem fizetnek. Aztán látjuk hogy bent vannak. Kérdeztük hogy ez meg mi? Megkaptátok a pénzt?

Kiderült, hogy azzal zsarolta őket, hogy ha nem jönnek be, akkor az eddigi sem lesz kifizetve..

Na sok szerencsét.

2020. febr. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!