Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 25 feletti pályakezdő diplomás...

25 feletti pályakezdő diplomásként jogosult vagyok valamilyen támogatásra ha regisztráltam a munkaügyi központban?

Figyelt kérdés
Ma voltam a munkaügyi központban, mert 1 hónapja lett meg a diplomám, de már vagy 5 helyről nem jeleztek vissza ezért gondoltam, ha regisztrálom magam pályakezdőként akkor kapok valami támogatást, de az ügyintéző semmi ilyenről nem mondott. Anyám meg jól leszidott, hogy nem kérdeztem rá, mert ő meg 1 éve táppénzen van, hiszen komoly betegség miatt nem tud dolgozni (nem is fog már többet normális munkahelyen) és jól jönne bármilyen pénzbeli juttatás, mert alig van bevételünk és ennél csak nehezebb lesz, mert anyámnak lejár a táppénze vissza kell mennie a munkahelyre (amit nem fog bírni) így fel kell, hogy majd mondjon és utána már a táppénze sem lesz nekünk. Pls. help!

2020. febr. 10. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Valaki javítson ki ha tévedek, de ha semmiféle munkaviszonyod nem volt még, akkor úgy tudom nem jár semmi.
2020. febr. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor járna, ha előtte egy évig folyamatosan lett volna munkaviszonyod. Így csak annyi járhat, hogy átvállalják a TB fizetést.
2020. febr. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Pénzre ne számíts régebben voltak programok adtak valamennyi járulékkedvezményt a munkáltatónak ha felvett

Hogy ma is létezik-e ezt a munkaügyiben tudnák megmondani

2020. febr. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"régebben voltak programok adtak valamennyi járulékkedvezményt a munkáltatónak ha felvett"


Az régebben is csak 25 év alattiakra vonatkozott.

2020. febr. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem jár semmi sajnos, max. a TB-det fizetheti az önkormányzat, ha jogosultnak találnak rá.
2020. febr. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

Mivel jelenleg nincsen állásod, ellenben rengeteg helyen keresnek embert pl. árufeltöltőnek vagy a mekiben, így a meglevő szabadidődet fordíthatnád arra hogy ideiglenes munkát végzel.

Ezzel eleve több pénzhez jutnál mint amennyit bármiféle támogatással szerezhetnél, közben lenne időd állást keresni és interjúkra járni, mert nem teljes munkaidőben kellene dolgoznod - egyben meg lenne a TB fizetésed is oldva és gyűlne a munkaviszonyod, amire később, ha gond adódik, akkor már kaphatsz támogatást.

ha csak várod hogy valahová felvegyenek, abból nem lesz pénz.

2020. febr. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"pl. árufeltöltőnek vagy a mekiben"


Szerintem ilyen helyekre teljes állásban vesznek fel és főleg nem diplomásokat, mert tudják, hogy az első alkalommal, amikor elhelyezkednek a saját szakmájukban (ami idő kérdése), akkor azonnal lelépnek. Vagy tévedek?

2020. febr. 10. 16:56
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg!

Szerintem amikor nincsen elég munkaerő - és most nincsen - akkor ideiglenesen is vesznek fel embert. Megpróbálkozhatsz a diákmunkákkal is amíg nincsen állásod. Nem könnyű áthidalni azt az időszakot amikor már végeztél, ott van a diploma a kezedben, de pénzed még nincsen mert még nem találtad meg a helyed. Mi a párommal a diplománk utáni nyáron éjjeli műszakban dolgoztunk segédmunkásként egy üzemben, hogy ki tudjuk fizetni az albérletünket meg a kajánkat.

de diplomásként találhatsz most érettségi előtt diákokat is akiket pénzért készíthetsz fel az érettségire. Attól függően mi a szakterületed, lehet töri, magyar, matek vagy nyelv akár. De sokan küszködnek az informatikával is.

A közeli középiskolában kitehetsz apróhirdetést hogy érettségire felkészítést, segítséget vállalsz. Vagy akár általános iskolában is próbálkozhatsz, sok szülő most a félévi bizonyítvány után keres a gyereke mellé korrepetálót, mert az év végi bizonyítványát szeretné jobbnak látni.

2020. febr. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

GINOP 5.1.1/VEKOP 8.1.1. programon belül ha regisztrált álláskereső vagy akkor a munkáltató tud igénybe venni kedvezményt ha fel kíván venni (fontos hogy a bejelntés előtt a leendő munkáltatódnak egy kérelmet le kell adnia), neked pedig be kell lépned valamelyik fenti programba. Ez egy legfeljebb 8+4 havi 100 vagy 70%-os bérköltség/bértámogatás lehet (munkabér + szocho az amivel támogatják a munkáltatót, hogy téged alkalmazzon).


A tb fizetési kötelezettséget is át tudja vállalni az önkormányzat, ehhez egy hatósági bizonyítványt kell kérned a Foglalkoztatási osztálynál (már nincs olyan h munkaügyi központ egyébként) és azt kell bevinned a járási hivazal hatósági osztályára ahol kérvényezni tudod h 1 évig vállalják át a tb fizetési kötelezettséget.


Ha 1 éve együttmüködsz a foglalkoztatási osztállyal akkor jogosult lehetsz FHT-ra (22.800,-ft/hó), de itt is kell egy hatósági bizonyítvány és szintén van egy jövedelemszint amit ha elérsz, akkor nem jár.


Célszerű minél előbb elhelyezkedned valahová ahol lesz jövedelmed, közben meg tudsz továbbra is minőségibb munkát keresni.

2020. febr. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!