Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megvalósulhat-e a Btk 208. §...

Megvalósulhat-e a Btk 208. § szerinti kiskorú veszélyeztetése az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Adott egy egyedülálló szülő, aki szándékosan akadályozza gyermeke kapcsolattartását a másik szülővel most már évek óta. Eddig 12 jogerős pénzbírságot szabtak ki rá összesen 530 ezer forint értékben, azonban eredménytelenül, és hamarosan újabb százezrek jönnek. A gyámhivatal a gyermeket védelembe vette, elrendelte a szülők és a gyermek igazságügyi pszichológiai vizsgálatát, amelyet a gondozó szülő többször is megtagadott, és a védelembe vétel után is folytatja a kapcsolattartás akadályozását. Közben bírósági per is folyik kapcsolattartás rendezése és szülői felügyeleti jog megváltoztatása okán, ahol ugyanez a szülő az ott kirendelt szakértőhöz sem megy el egyszer sem, és ezzel akadályozza a bírósági eljárást is. Bejelentett lakcímén nem tartózkodik, és az eddigi tartózkodási helyéről is elköltözött, új tényleges életvitelszerű tartózkodási helyét viszont nem fedi föl. A gyámhivatal a védelembe vételt pillanatnyilag nem tudja folytatni, mert a megadott lakcímen nem találják a szülőt és a gyereket. A gyerek még csak 6 éves lesz, jelenleg még óvodás, de 2017 ősze óta már a negyedik óvodánál tart, mert a gondozó szülő folyton költözködik.


A kapcsolattartási hercehurca közel 3 éve tart, a védelembe vételi csak 2019 novembertől.



2020. febr. 11. 10:36
 1/5 A kérdező kommentje:
További info, hogy a védelembe vételt eddig lefolytató gyermekjóléti központ jelzése szerint a gondozó szülő impulzív, agresszív magatartást tanúsít a saját gyermeke jelenlétében a családsegítőkkel szemben, viselkedése paranoid, feltételezhetően pszichés problémái vannak.
2020. febr. 11. 10:43
 2/5 MDaniel98 ***** válasza:
Ebben az esetben szerintem megvalósulhat, de nem vagyok illetékes ilyen ügyekben.
2022. júl. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos a gyámhivatal egy gittegylet, nem várhatsz tőlük semmit. Én is évekig vitatkoztam velük, mert az anya hasonlóan állandóan váltogatta a lakcímét, ők meg sosem tettek semmit határidőben. Olyan is volt, hogy passziánszozott az ügyintéző nő, miközben kizavarta az ügyfelet, hogy várjon. (Én ekkor a másik ügyintézőnél voltam a szobában.)

A bíroságon kell kérned a jelen helyzetre való tekintettel ideiglenes intézkedést, amelyet rendőrség majd végrehajtat. Amúgy meg határeset, de ha nem tud miatta iskolába menni, akkor az lesz egyértelműen.

2022. júl. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszöhöm, de már szerencsére nem aktuális a kérdés. A gondozó szülőtől azóta a bíróság már elvette a felügyeleti jogot, a gyermek már a másik szülőnél van.
2022. júl. 28. 16:51
 5/5 anonim ***** válasza:
#4: Örölünk neki, végre egy jó hír.
2022. júl. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!