Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nincs titoktartási aláírva...

Ha nincs titoktartási aláírva (se a munkaszerződésben ilyesmi pont) akkor bármit elmondhat a munkavállaló ami a munkával kapcsolatos belső információ?

Figyelt kérdés
Vagy van erre valami általános szabály a munka törvénykönyvébe mint pl a felmondási idő is ott van meghatározva ugye ha nincs a szerződésben külön leírva, meg sok ilyesmi van. Kerestem amúgy persze, de nem találtam.
2020. febr. 15. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Létezik olyan törvényi előírás, miszerint a munkavállaló mind a munkaideje alatt, mind azon kívül köteles olyan magatartást tanúsítani, hogy azzal ne sértse se a munkáltatója jó hírét se az üzleti érdekeit. Ebbe természetesen beletartozik minden olyan információ kifecsegése is, amelynek kitudódása gazdasági hátrányba hozhatná a céget.
2020. febr. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor mondok konkrét példát.


Voltam egy munkahelyen majd felmondtam. Az oka az volt hogy irodai munka lett volna de az első héten 3x-is lehívtak a raktárba mert ott kevés volt a munkaerő, pakolni... Azonnali hatállyal felmondtam mert ez nekem nem tetszett, nincs benne a munkaköri leírásomban.


Ha valakinek ezt elmondom, majd a régi munkahelyem visszahalja, bajba kerülhetek?

2020. febr. 15. 13:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem, emiatt nem. Ahhoz már kéne egy konkrét titoktartási szerződés, ami meghatározza hogy bizonyos infókat akár felmondás utáni X ideig is titokban kell tartanod.

Meg egy ilyen elmondok valamit egy havernak dolog amúgy is egész más tészta, mint mondjuk egy nyilvános cikket publikálni erről.

2020. febr. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

És mondjuk ha vezetnék egy nyilvános blogot, vagy ugye mostanában vlogot ahol elmondanám hogy otthagytam xy céget mert olyat csináltatott velem ami nincs benne a munkaköri leírásomban?


Nem csinálo kilyet amúgy, de most hogy így írtad a publikus dolgot, belegondoltam.. :D Hisz ezt sok ember látná és elég negatív lenne nekik azonban 100% igaz.

2020. febr. 15. 13:46
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Az probléma kérdező, ha valaki nincs tisztában elemi érdekeivel. Sőt, meg se tudja fogalmazni azokat. Akkor abból sok baja lehet. Nem a rendőrségnél, az életben.
2020. febr. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!