Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Követelheti rajtam anyám a...

Követelheti rajtam anyám a rezsi árát visszamenőlegesen?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok. Eddig anyámnál laktam. 18 éves korom óta magamnak veszem a kaját és állom a rezsi 70%-át.


Nem akarok regényt írni, taglalni a sérelmeimet ezért a lényegre térek. Elköltöztem, és most azzal fenyegetőzik anyám hogy keresetet indít ellenem, követeli a rezsit 6 hónapra visszamenőleg.

2 haverja tanúskodik mellette, hogy én nem fizettem neki sose semmit, ingyen laktam nála. Nincs róla papírom, hogy ténylegesen fizettem volna neki, tehát nem tudom magam igazolni.


Megteheti ezt törvényileg?


2020. febr. 18. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt hogy ilyet jogi úton követelhetne rajtad.
2020. febr. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 árokpart ***** válasza:
Hogyan sikerült anyukáddal ennyire rossz kapcsolatot kialakítanod? Nem is értem. Nálunk ez fel sem merülne, hogy családon belül egymáson bármit is követelnénk. Ahogyan az élet hozza úgy élünk. Elképesztő sajnos, hogy családokat os miképpen tönkre tesz ez a gyűlölködés ami az országban is megy.
2020. febr. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Orbánazoka, mondd ki bátran, árokpart.
2020. febr. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem, nem teheti meg. Akkor sem tehetné meg ha tényleg nem fizettél volna egy fillért sem, mert a gyereke vagy és nem a bérlője.

Pontosan ugyanígy fordított esetben sem ítélne semmit a bíróság ha nálad lakna anyád majd elköltözne. Akkor sem kérhetnél tőle visszamenőleg egy fillért sem az ott lakásért.

Neked nincsen szükséged semmi papírra, anyádnak kellene bizonyítania azt hogy volt közöttetek szerződéses kapcsolat amiben vállaltad a rezsi felének fizetését, de nem tetted meg.

2020. febr. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Menjen pereljen be, azon kívűl, hogy saját magát égeti, hogy a gyerekét akarná perelni, még körbe is röhögik.
2020. febr. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne követelhetne rajtad barmit..


De te is kovetelheted rajta, amiert gyerekkorodban nem vett neked PlayStationt meg nem vitt el nyaralni Hawaiira.

2020. febr. 19. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!