Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Élhetek-e a 14 napos elállási...

Élhetek-e a 14 napos elállási jogommal, ha kiderül hogy a termék hibás?

Figyelt kérdés
Szerintem igen, de mostanában rápróbáltak, hogy akkor el kell küldjék bevizsgálásra. Elvileg indoklás nélkül elállhatok, de volt okom hogy miért mondtam el, hogy hibás de ez most hosszú lenne. Ha nem mondom el hogy hibás, meg sem nézik tehát simán elállok.

2020. febr. 18. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Az indoklás nélküli elállás más, az arra vonatkozik, ha a termék jó, csak neked valamiért nem felel meg. Hibás terméknél a garancia lép életbe, ami úgy szól, hogy először meg kell próbálni megjavítani a terméket. Ha ez nem sikerül vagy nem éri meg, akkor csere. Ha cserélni se lehet, mert már nem forgalmazzák a terméket, akkor visszakapod a pénzed.
2020. febr. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A 14 napos elállási joogoddal akkor élhetsz, ha hibátlan, másnak azonnal ismét eladható terméket küldesz vissza.

Ez benne van a visszaküldési feltételekben.

Ha már tudomásukra hoztad, fenntarják, joggal, a bevizsgálás lehetőségét.

2020. febr. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
és mivan ha kiderül hogy hibás, ha nem sérült a termék, akkor nem kötelezhetnek arra hogy megtartsam mert a kipróbálás alatt derül ki hogy hibás? pont ez lenne a lényege, hogy kipróbálhassam mert nem tudtam kipróbálni a boltban.
2020. febr. 18. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!