Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Zaklatásért mikor tudok...

Zaklatásért mikor tudok feljelentést tenni?

Figyelt kérdés
Exem irogatott még anno. Nem sokat, de én is kerestem (egyhelyen dolgozunk, elkerülhetetlen volt). Mostanában megint irogatott, mondtam, ha nem hagyja abba feljelentem. leállt. Mi van, ha pár hónap után újrakezdi? Nézni fják az előzőeket is? Mivel én is kerestem azt nézik? Zaklatás ez így egyáltalán?
2020. febr. 22. 19:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kiröhög a rendőrség ha ezzel beállítasz. Ha valaki írogat, akkor ott a tiltásgomb.
2020. febr. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem, mert csinál új profilt
2020. febr. 22. 19:53
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor ne igazolj vissza mindenkit, aki bejelöl. Ha felhív, tiltsd le a számát. Ha különböző számokról zaklat, akkor talán lehet valamit lépni, de nem vagyok benne biztos.
2020. febr. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"A párkapcsolati problémátokat oldjátok meg együtt." 😅


Komolyabbra véve..ha fenyeget, vagy bántalmaz az már nyomós ok lenne...


Csak udvarol biztos. 😁, ha még zavar vagy letiltatod a számat, vagy lecseréled a kártyát.

2020. febr. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 mindentudó99 ***** válasza:
Szóval ha te keresed az rendben van ha ő téged akkor zaklatás
2020. febr. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Azért ezt a zaklatás témát tegyük már félre, ha lehet...


Bírom, mikor a lány is reagál egy férfi közeledésére aztán meg azt állítja, hogy zaklatja...


A zaklatás az amikor egy személy úgy próbál kapcsolatot létesíteni egy másikkal, ha tudtára adták, hogy nem szeretnék ezt, ennek ellenére folytatja az adott személy keresését.


Jogi értelemben pedig mikor akarata ellenére beleavatkozik az életébe, a bíróság meg csak abban az esetben indít eljárást, ha huzamosabb ideje áll fent a zaklatás (mondjuk több száz sms) vagy élet veszélyes cselekmény elkövetésével fenyeget meg, ez esetben lehet akár egy szó is.


Kérdező, amit írsz, messze áll a zaklatástól, mert Te is reagálsz rá, kacérkodsz Vele... ellenben amit Te teszel, hogy azt állítod, hogy Téged Ő zaklat, megfelelhet a rágalmazásnak, ami szintén bűncselekmény.

2020. febr. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jah és igen, ahogyan előttem is írták, ha bemész a rendőrségre, már a portás elfog küldeni a sóhivatalba, készenlétiekhez be se fogsz jutni.
2020. febr. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És ha a páromnak irogat külön face oldalakról aki tiltotta?
2020. febr. 22. 20:34
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezt nem írtad... akkor a párod zaklatja, de ezért se csinál önmagában semmit a rendőrség. Akkor fognak lépni, ha huzamosabb ideig csinálja vagy megfenyeget titeket
2020. febr. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
de már pár hónapja tart, csak közte mindig van 1-2 hónapos szünet
2020. febr. 23. 08:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!