Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki a gyerek~t veri,...

Ha valaki a gyerek~t veri, többször megfenyegette halálosan és sokszor okozott 8 napon túl gyógyuló sérülést, mire számíthatna?

Figyelt kérdés
Nem jelentettem fel egyszer sem, pedig sokszor féltem, hogy tényleg befejeti a családirtást, amit emleget, meg hogy a börtön sem érdekli. Utólag persze amnéziás lesz....
2020. febr. 24. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyíték nélkül? Az ég világon semmire. Feljelentés nem történt, látleletet nem vettek, a sérüléseknek nyoma nincs, a fenyegetéseknek szintén nincs... ilyen esetben senki nem tud tenni semmit, hiába meséled el utólag, hogy mi történt.
2020. febr. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Orrtörésnek van nyoma oéldául, meg látható jelei is. Hát igen, a rendőrséget ismerve, nem csinlábak semmit..
2020. febr. 24. 18:29
 3/7 anonim ***** válasza:

"gyerek~t" - ez mi?!

Gyerekét?! -> Gyámügynél kell feljelentést tenni, névtelenül is lehet, kimennek családlátogatásra, stb. intézkednek, mint hatóság, ha úgy látják, hogy valós, ha kell rendőri segítséggel.


Ha csak egy idegen gyereket, akkor is köteles vagy bejelentést tenni, segítséget nyújtani. Ennek elmulasztása vétség, vagy bcs, nézz utána.

2020. febr. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én voltam az, egy betű elírás. Már felnótt vagyok, de nem most kezdődtek.

Most a töréseknek stb. nyoma van... Meg a gyilkossági kísérletének szemtanuja is.

2020. febr. 25. 07:37
 5/7 anonim ***** válasza:
A töréseknél az ellátás csak a törés meglétét bizonyítja, magát az okozóját nem. Szóval így is problémás lehet bizonyítékként használni.
2020. febr. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kovpet ***** válasza:

"Ha csak egy idegen gyereket, akkor is köteles vagy bejelentést tenni, segítséget nyújtani. Ennek elmulasztása vétség, vagy bcs, nézz utána."



Nem, nem az. Nincs feljelentési kötelezettség még emberölés esetén sem.

Bírom ezt a "nézz utána" dolgot. Te állítasz valamit, te nézz utána és támaszd alá jogszabályi hivatkozással. Ami nincs, arra nem lehet jogszabályt linkelni...

2020. febr. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmire.
2020. febr. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!