Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkanélküli segélyt a helyi...

Munkanélküli segélyt a helyi kormányablaknál/kormányhivatalnál kell-e igényelni? Hogyan mûködik ez pontosan?

Figyelt kérdés
Talàltam egy cikket az interneten, de nem teljesen vilàgos. Elõre is köszönöm a segítséget!
2020. febr. 26. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:
A munkaügyi központban.
2020. febr. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Az egyik ismerősünk azt mondta, hogy a kormányablakban lehet igényelni.Édesapàmnak lenne, 4 hete vesztette el az àllàsàt, azóta annyira rà ment pszichésen, megijedt, hogy minden pénzünk elfogy, hogy fél is munkàt vàllalni. Kezelik őt màr, de addig is, szerettük volna ezt igénybe venni, mert az is valamennyi pénz, illetve így meg is nyugodnia tőle egy kicsit. Akkor, ha jól értem, regisztràlt àllàskeresőnek kell lennie, de ott azonnal el is kell vàllalnia valamilyen àllàst, vagy hogy megy ez?
2020. febr. 26. 21:01
 3/4 anonim ***** válasza:

#1 vagyok:


Kevered a közmunkával, és a 22800-as "közsegéllyel".


A munkanélküli segély feltétele hogy az elmúlt 5 évben rendelkezzen legalább:


1.) Bejelentett munkaviszony esetén 360 naptári napnyi munkaviszonnyal, azaz a hétvégék is bele számítanak.


2.) Napi lejelentés esetén 360 nap ténylegesen ledolgozott nappal.

2020. febr. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2020. febr. 27. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!