Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jobb lesz késöbb?

Jobb lesz késöbb?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel szétmegyünk,


Van egy kisfiunk (1) aki nála marad.


Jelenleg nagyon le vagyok törve hogy nem lehetek része olyan értelemben hogy mellete vagyok rendes családként hanem csak "láthatom"


Abban reménykedek hogy amint nagyobb lesz úgy jobb lesz mert picit jobban meg fogja érteni a dolgokat.


Ezt most jogilag kérdezem viszont,


Mikrtól lehet nálam is a fiam?

Mennyi idősnek kell lennie amikor a bíroság meg itéli azt hogy nálam is lehet heti vagy kétheti időszakonként xy időre?


Azért kérdezem mert nem megállapodás lesz hanem szigorúan bíróságra akarom vinni az ügyet mert az anya vidéken lakik és nem igazán barátságos abban a gondolatban hogy nálam is legyen a gyerek.



2020. febr. 27. 09:34
 1/5 anonim ***** válasza:
14%
Amíg nem közreműködő az "anya", addig a gyerektartást egy számlára utalnám amit csak a bírósági döntés után adnék át. A többi kérdésre sajnos nem tudom a választ.
2020. febr. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Menj ügyvédhez, itt nem szakemberek irkálnak, neked meg az kell...
2020. febr. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%

Nem biztos, de a láthatáskoz akkor is jogod van.


A barátnőd csak egy gyereket akart, te mellékes voltál neki. Ez duplán fájdalmas - egy szakítás és egy kisgyeerek.


Hogy ezt még egyszer ne szívd be, ajánlom, hogy a bírósági hercehurca (agyermek jogállásának megállítása, a szülők közti láthatási rend stb.) után te menj el egy pszchológushoz. Azt gondolom, hogy nagyon jót tenne a jövőre nézve és neked. Itt te vagy az, aki nagyon csúnyán megszívta és a kisgyerek.

2020. febr. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
30%
Jobb már volt.
2020. febr. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Yoda m. ***** válasza:

Kedves Kérdező apa!

Tudomásom szerint a bíróság mindig annak ítéli meg a gyermek ellátását, nevelését, aki kettőtök közül jobb anyagi és érzelmi biztonságban lehet. Ők csakis a gyermeket, a lehetőségeit vizsgálják. Ám az is igaz, hogy amikor kb. azonos körülmények közt éltek, tehát anya és apa... olyankor mindig az anyát részesítik elsőbbségben. Persze az is nyilvánvaló, hogy egészen kicsi korban (amíg szoptatós baba), addig szó sem lehet az apai elhelyezésről. Ezt én így tudom.

A tapasztalatom az, hogy az anya akkor nem szívleli, ha az apa hosszabb időre kapná meg a gyermek elhelyezését (ahogyan írod)... amennyiben attól tart, hogy a kisgyereket elidegeníti az apa az anyjától. Ahogyan a szleng mondja: - Apuci magához édesgeti a gyerkőcöt. -

Azonban tényleg egy családjogi ügyvéddel kéne ezt megbeszélned, aki toppon van ilyen és hasonló kérdésekben.


Az ERŐ legyen Veled!

2020. febr. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!