Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy munkaadó Petit feketén...

Ha egy munkaadó Petit feketén foglalkoztatja és Peti később ráhívja a NAV-ot, akkor Petit is ugyanúgy megbünteti a NAV?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok és azért agyalok már ilyeneken, mert egy munkahelyről sem jeleztek vissza ahova jelentkeztem és már lassan ott tartok, hogy az is jobb ha nem vagyok bejelentve csak legyen már végre vmi pénzem. Természetesen ez csak kósza gondolat. Viszont a konkrét jogszabályra lennék kíváncsi. Szóval ha egy munkavállaló kiba****ból a NAV-nál feljelenti az őt feketén foglalkoztató munkáltatót (azon kívül hogy többet soha nem fog nála dolgozni) a NAV a munkavállalót is megbüntetheti?

Egyszerűen megfogalmazva: hogy lehet elkerülni, hogy valakit feketén foglalkoztassanak? Pályakezdőként nagyon elveszettnek érzem magam ezért ez a sok kérdés.



2020. márc. 2. 11:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, bár szoktak állítólag alkut kötni.

Pont olyan, mikor azt mondják ne adj számlát mindenkinek. Te is benne vagy.

2020. márc. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#1: Jó akkor megkérdezem másként mert nem nagyon értem.


Hogy lehet beköpni a leendő munkáltatómat, ha feketén akar dolgoztatni úgy, hogy engem se büntessenek meg fekete munkavégzés miatt? Papírokat, szerződést nem ír stb.

2020. márc. 2. 14:29
 3/3 anonim ***** válasza:

"Hogy lehet beköpni a leendő munkáltatómat, ha feketén akar dolgoztatni úgy, hogy engem se büntessenek meg fekete munkavégzés miatt? Papírokat, szerződést nem ír stb."

Hát ha csak akar, akkor nem hiszem, hogy tudnád bizonyítani? Mit? Nem dolgozol ott, ezért nincs szerződésed sem.

Ha elvállalod a melót így is, akkor bemész dolgozni, és kihívod a navot ellenőrzésre, akkor már van bukta.

De ha tudsz olyan emberről aki így dolgozik, akkor is ráhívhatod a navot.


Amit ajánlok:

Semmiképp se vállalj el így munkát, mert oké, hogy nettó bért kapsz, viszont ha munkahelyi baleset ér, akkor te iszod meg a levét az egésznek.

2020. márc. 3. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!