Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért büntetik börtönnel...

Miért büntetik börtönnel Romániában az antiszemitizmust?

Figyelt kérdés
Miért pont a zsidózást büntetik? A cigányozást akkor miért nem? Mi az hogy a zsidózást büntetik, de akkor a cigányozást nem? Romániában kevesebb a cigány, mint a zsidó?

2020. márc. 9. 08:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%
Azért nem büntetik a cigányozást, mert senki nem cigányozik. Ők köszönik szépen, románoknak hívják magukat
2020. márc. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
A románok nem cigányok!
2020. márc. 9. 12:02
 3/19 Neurotech ***** válasza:
Magyarországon is büntetik ugyanúgy.
2020. márc. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
15%
A románok dákóolászok? Vagy mik?
2020. márc. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Hát az elég nagy baj, hogyha Magyarországon is büntetik! Nem vagyok cigány, de én úgy vagyok vele, hogy ha a zsidókat nem szabad szidni, mert börtön jár érte akkor a cigányokat ugyan úgy ne szabadjon szidni! Mert mi a szent szarért van az, hogy csak a zsidókat nem szabad szidni?
2020. márc. 9. 13:18
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

5# Akkor hadd kérdezzek én is: a magyarokat lehet szidni? Romániában, Kárpátalján, Felvidéken...


Ennek a mélyen elsősorban szociális problémák vannak, amelyeket nem lehet azzal megoldani, hogy betiltjuk a "cigány" szót. Azt várják, hogy ettől az emberek majd nem fogják azt gondolni a cigányokról/zsidókról, azt amit? Naiv és ostoba elképzelés ez.

Szerintem senkit sem kéne szidni, alapesetben azért, amilyen származású.

2020. márc. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
53%
Nem szabad a gojoknak szidni a gazdáikat.
2020. márc. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

"Miért büntetik börtönnel Romániában az antiszemitizmust?"

A gondolatot valszeg Romániában sem, az izgatást, uszítást valszeg uazért, mint Magyarországon és általában a civilizált országokban ( Németorsz., Frorsz, stb.).

"A cigányozást akkor miért nem?"

A román törvényt nem ismerem, a magyar BTK szerint:

332. § "Aki nagy nyilvánosság előtt ... c) a lakosság egyes csoportjai, illetve azok tagjai ellen – különösen fogyatékosságra, nemi identitásra, szexuális irányultságra tekintettel – erőszakra vagy gyűlöletre uszít, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő." - [link]

"a lakosság egyes csoportjai" - ilyenek a cigányok, a magyar törvény a cigányozást is bünteti. (A törvény, az ügyészség sajnos többnyire nem. Viszont õk a zsidózást, LMBTQ-zást szintén többnyire kimagyarázzák, azzal, hogy az adott eset nem valósította meg a törv-i tényállást.)

"A románok dákóolászok? Vagy mik?"

Etnikailag szláv eredetûek, a magyar "oláh" szó eredtileg "vlah". A románok a 18-19. sz-ban kezdték nyomatni a "dáko-román" elméletet, azon az alapon, hogy az ókor vége felé Dacia a Római Birodalomhoz tartozott. Aztán ebben maradtak, a nyelv is közeledett a neolatin (francia, olasz) nyelvekhez.

Ahogy Dáciára hivatkoznak, mi is mondhatnánk, hogy Pannonia, "részletkérdés", hogy a magyarok akkor még Etelközben (Bulgária), vagy Lebédiában (D-Kelet.Ukrajna, Kazahsztán) voltak.

2020. márc. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Jó köszi. Egyébként csak az van tényleg szerintem hogy a gójoknak nem szabad szidni a gazdáikat! Egyébként a magyarok elleni dolgokat is írták hogy nem szabad hála az istennek. Csukják le 3 évre Dj Tiestot is, amiért meg csinálta a himnuszt tuc tuc - osra!
2020. márc. 10. 16:59
 10/19 anonim ***** válasza:
15%

"az van tényleg szerintem hogy a gójoknak nem szabad szidni a gazdáikat!"

Ja, és persze a Föld lapos, különben a túiloldalról leesnének.

Akkor ehhez tartsd magadat!

Egyébként persze ez marhaság, de ha lyól esik ...

2020. márc. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!