Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ügyfélt hátrányosan érintő...

Zsuzsanna25 kérdése:

Ügyfélt hátrányosan érintő kérdésben sima levél útján lehet-e "hivatalosan", ill. joghátrányt okozva értesíteni, kártéritésre kötelezni, perbe hívni?

Figyelt kérdés
K&H Biztosító bonus-malus besorolásomat helytelenül állapította meg, amely éves összeget csekken kifizettem. Balesetet okoztam, a kárfelvételnél közölték, fedezetlenség miatt megszüntették hónapokkal ezelőtt a kötelező gépjármű felelősség biztositást. Hivatalos értesítést nem küldtek, illetve sima levélként kérték a plusz összeg kifizetését elmondásuk szerint. A sima levelet nem kaptam meg. Így küldték a biztosítást megszüntető határozatot is. Jelenleg a Mabisz perbe hívott, szándékos károkozás, kötelező biztosítás nélküli baleseti kártérités fizetése miatt. Az én kocsimat, mely a balesetben szintén károsodott, a bontóban leadtam, még én fizettem, noha a befizetett csekk szerint éves biztositásom még jócskán érvényben volt. Kb 10 napon van, hogy érveljek.
2020. márc. 10. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Jogászt keress, pl. DAS.
2020. márc. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Zsuzsikám!

Az egyéb kérdésekben simán, gond nélkül!

2020. márc. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, lehet. Bárki ellen lehet pereskedni.

Hogy meg lehet-e nyerni, az más kérdés; sok mindentől függ.

2020. márc. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint a PTK nem ismeri el a sima levelet kézbesítésként.

Menj ügyvédhez, az 20 ezer.

Nagyon hasonló ügyben nekem 800 lett a vége.

2020. márc. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

De, elismeri a "Ptk" (amúgy a Pp rendelkezik erről) kézbesítésként, viszont mivel a másik félen van a bizonyítási teher, és a sima levél megérkezését nem fogja tudni bizonyítani, ezért itt falba fog ütközni. Hacsak nincs egyéb bizonyítéka.


Amúgy meg magánszeméllyel szembeni követeléshez nem kötelező perindítás előtt felszólítást küldeni (nyilván illik, de a törvény ezt csak cégek között várja el előfeltételként), így még ha nem is tudja bizonyítani, hogy kiküldte, akkor sincs semmi, ettől még nem bukja el a pert.


Kivétel ez alól, ahol külön jogszabály írja elő, pl. parkolási bírság.


Szóval Kérdező, ne ezzel próbálj érvelni. Az ügyvéd pedig jó ötlet lehet, hogy megnézze, milyen lehetőségeid vannak.

2020. márc. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!