Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Két hónap múlva meglenne a 40...

Két hónap múlva meglenne a 40 év munkaviszonyom és nyugdíjba mehetnék. A munkaadóm szóban bejelentette nekem, hogy a munkaviszonyomat megszüntetik. Milyen kötelezettségei vannak esetemben a munkáltatónak?

Figyelt kérdés
Szerintem, a munkaadómnak ki kellene fizetnie a nyugdíjig járó ideig az átlagkeresetemet, és neki kellene ügy intézni a nyugdíjba vonulásomat is a NYUFIGNÁL. Jól tudom ezt? A munkáltató szóban közölte csak, velem a munkaviszonyom megszűnését,írásban semmit nem kaptam, és alá sem írtam semmit. De a munkaadóm elutasította szóban azt hogy átlag keresettel fizesse ki részemre a nyugdíjam időpontjáig a keresetemet. Ilyen kötelezettsége nem ismert a munkaadónak, hangzott a válasz. Mit tehetek? Mi vonatkozik esetemben a munkáltatóra?
2020. márc. 18. 15:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy mióta dolgozol ott, hiszen ha elég ideje, akkor a felmondási időbe még beleférhet. A lényeg, hogy ne hagyd magad közös megegyezéssel azonnal kisemmizni. Ami jár, az jár, jelen helyzetben is. És persze ha elég hosszú az a munkaviszony, akkor a végkielégítés szintén.
2020. márc. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Molyember ***** válasza:
100%

[link]

Férfiak van a címben, de a védett kor a lényeg. Csak úgy simán nem küldhet el.

2020. márc. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
És ha mondjuk a vírus miatt most nem tudja fenntartani a céget? Ok nélkül senkit nem raknak ki 2 hónappal nyugdíj előtt, pocsék helyzetben lehet a cég. Ha 2 hónapig fizetsz mondjuk egy katás vállalkozást, az csak havi 50, akkor meglesz a maradék 2 hónapod, dolgozni se kell semmit.
2020. márc. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%
(KATA -ban 75 -öt kell fizetni, hogy meg legyen a 2 hónap, havi 50 -el csak 2 * 0.8 hónapnak számít)
2020. márc. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A jelenlegi munkaadómnál 2019. szeptemberétől dolgozom. 2020 Május 28.napjával meglenne a 40 éves munkaviszonyom. S most szóban felmondott nekem a cég és semmit nem akar fizetni részemre.
2020. márc. 18. 19:10
 6/6 anonim ***** válasza:

Szóban felmondott? azt hogy? a felmondás írásban kell történnie... és akkor is van felmondási idő. 30 nap ami 1 hónap.

Tehát 1 hónapot még minimum is meg van, így maximum 1 hónap van még, amit meg kell oldani.

Javaslom, fordulj a helyi munkaügyhöz, ők tudnak segíteni.

(Mivel elég zsúfolt, próbáld első körben telefonon.)

2020. márc. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!