Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha munkába kell járnom, csak...

Ha munkába kell járnom, csak közösségi közlekedést tudok használni mert nincs autóm, s el kell látnom valakit élelmiszerrel aki önkéntes karanténben van, s az illető koronavirusos lesz mennyire vagyok felelős?

Figyelt kérdés
Ha csak én járok hozzá akkor egyértelmu hogy én vittem neki a virust max. én jobban mostam kezet mint ő, nem nyultam a szememhez kézmosatlanul, stb. igy nem kaptam el.
2020. márc. 21. 08:12
 1/8 A kérdező kommentje:
És mit lehet tenni ennek a 100%-os megelőzése érdekében?
2020. márc. 21. 08:12
 2/8 belapus ***** válasza:

A 100 %-os megelőzése érdekében valószínűleg semmit, de használjon az eltartott is védőfelszerelést, illetve tartsátok be az észszerű biztonsági ajánlásokat.

Ilyen esetben lehetne célszerű szűrést kérni, csak hát a vezetőink nem érdekeltek abban, hogy minél jobban kiterjesszék a tesztelendők számát.

2020. márc. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy reklámszatyorban ráakasztod a kilincsére a cuccost, bekopogsz, hogy megjöttél és kész, elmész.
2020. márc. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell ilyen önkéntes bromságot csinálni, és nem kell felelősséget vállani!


Magadnak csinálod, te tudod hogy mit csinálsz, KÉRDEZD MAGADTÓL!

2020. márc. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
"Ilyen esetben lehetne célszerű szűrést kérni, " én ugy tudom akkor is vihetek neki virust ha én magam nem vagyok beteg, de még lappango állapotban se. ezt nem tudnák kimutatni szuréssel, hisz rajta lehet a ruhámon kezemen a virus, de ha én nem nyulok a szememhez kézmosás nélkul s evés elött is mindig kezetmosok akkor nem leszek beteg. sőt magán a szatyron is lehet virus amit a kilincsre akasztok.
2020. márc. 21. 08:40
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha becipeled a lakásba a cuccot és még le is puszilkodsz, akkor igen, felelőtlen vagy.

Ha leteszed az ajtó elé az ételt, majd becsöngetsz/bekopogsz és pár lépés távolságra hátrálva várod meg, hogy kijöjjön érte az illető, akkor a fertőzés veszélye elhanyagolható.

Már persze ha tényleg okkal vállalt önkéntes karanténról van szó(fertőzött országban járt, vagy tüneteket mutat, stb), ha csak annyiról, hogy idős rokon helyett te vásárolsz be, hogy ne nagyon menjen közösségbe, akkor a fenti óvatosság nem indokolt(mondjuk a puszilkodást akkor is el kell hagyni).

2020. márc. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A contactless segítség már ki van találva. Ahogy a megrendelt pasztörizált csomagolt meleg kaját házhoz szállítják, tudod.
2020. márc. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez nem zombi vírus, szimplán cseppfertőzéssel terjed.

Vagyis ne pánikolj, hanem moss kezet! Ha nem rágod a körmöd út közben, nem eszel a tömegközlekedés használata után alapos kézmosás nélkül és nem nyalogatod a pénzt amit visszakapsz, akkor nem fogsz sem megfertőződni sem másnak átadni - ha ő is hasonlóképpen óvatos.

Ne puszilkodj azzal akinek viszed, ne ölelgesd, ne köhögj rá és mielőtt mindent összefogdosol nála, moss kezet!

Ez olyan mint az újraélesztéskor attól rettegni hogy eltöri az illető bordáját és meghal. Már meghalt, azért kell újraéleszteni - nem ronthatsz vele ha nem tökéletesen próbálod meg visszahozni az életbe.

Ha nem viszel neki kaját, nem vásárolsz be helyette, akkor éhen hal vagy neki magának kell kimennie vásárolni. Tehát vagy nem éli túl vagy nagyobb fertőzés veszélybe kényszerül. Én is vásárolok be idős rokonaimnak, ezért próbálok arra figyelni hogy ők is tudják milyen óvatosságra van szükség, meg én sem ölelgetem őket most és nem megyen közel hozzájuk, nem megyek be a lakásukba csak amíg beviszem a vásárolt dolgokat.

Ha pechünk volt és pont egy olyan tartós tejet vagy mást viszek nekik amit előtte leköhögött egy vírusos ember és minden baromság összejön, ezért megfertőződnek, az egy nagy baj lenne, de egyikük sem okolna miatta.

2020. márc. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!