Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az embereket mind hazaküldt...

Ha az embereket mind hazaküldték a munkahelyről nem kellene tájékoztatást adni nekik hogy ez fizetett vagy fizetetlen időszak lesz?

Figyelt kérdés

Ha egy munkahely határozatlan időre felfüggesztette magát, senkinek se kell bejárni, az épület zárva, a cég nem szűnt meg, csak „tetszhalott“ lett, és mindenkit hazaküldtek senkinek se kell bejárni-akkor elküldés előtt nem kellett volna tájékoztatni az embereket, hogy mi lesz az ő státuszuk az elkövetkezendő hetekben?


Mert felmondani nem mondtak fel nekik, szabira nem küldték őket (nem mondták hogy küldenék és a szabis ívet se íratták alá) , fizetetlenre egyoldalúan nem küldhették őket, de erről se volt szó-szóval semmiről se volt szó.

Menjetek haza, majd szólunk ha jönni kell-ennyi volt a közlés.


Hogyan kell készülni? Fizetett vagy fizetetlen időszak lez ez?

Mert a jogi állapot ha jól tudom az lenne, hogy egyéb közlés híján erre az időre állásidő jár, ami fizetett alapbér szerint.

Szabi nem lehet mert nem írtam alá, fizetetlen nem lehet mert az egyoldalúan nem alkalmazható, felmondani nem mondtak fel-akkor ez állásidő, ami fizetett?


De a mai céges csődök leállások világában a fene se tudja számít -e még akármit a munkajog.


2020. márc. 21. 12:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Sajnos nálunk sincs semmi tájékoztatás, teljes a bizonytalanság. Fele munkaidőt kell ledolgozni, de azt sem tudjuk, hogy most, hogy és mennyit kapunk. A tulaj nem elérhető telefonon, de ha teljes boltzár lesz, akkor hamarabb fogunk éhenhalni, mint meghalni koronavírusban.
2020. márc. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nekem egy jogász azt írta a jogiforumon hogy ellenkező írásos tájékoztatás hiányában 100% alapbérre vagyunk jogosultak, állásidőt kell fizessenek, mert ő küldött el minket, és nem mi mentünk önhatalmúlag haza, ugyanakkor nincs papírozva a fizetetlen szabi sem, innetől fogva állásidő ami = 100% alapbér.


Ezt mondja a jogász.

De az élet meg mást mond majd szerintem

2020. márc. 21. 12:54
 3/19 anonim ***** válasza:
Ebben a kategóriában nem szoktam ilyet írni de most ebben a helyzetben kénytelen vagyok: úgy tervezz hogy nem valószínű hogy megkapod az alapbért. Fizetetlen szabira bár egyoldalúan nem küldhetnek, mostanában mégis ezt csinálják a cégek, itt is olvastam, ismerősömeim körében is hallottam.
2020. márc. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Másik javaslata a jogásznak tértivevényes levélben szólítsam fel a munkáltatómat hogy haladéktalanul és írásban tájékoztasson a "státuszról" vagyis arról most állásban vagyunk, szabin vagyunk vagy mi a helyzet.

Mert olyna nincs jogi értelemben hogy "se így se úgy" vagy állásban vagyunk és akkor jár a bér/távolléti díj, vagy fizetetlen de azt le nem merheti írni mert ugye kérdés mi alapján lennénk azon, mi nem kértük ő nem tehetett arra...


szóval ez milyen megoldás lenne? Bármi is a státusz adja írásba!


de azt már a jogász se tudja hogy írhatok én levelet de akkor mi van-ki is vághatja a kukába

2020. márc. 21. 13:03
 5/19 anonim ***** válasza:
Sajnos elég nehéz lesz bármit is érvényesíteni. A feleségem minimálbérre van bejelentve, a többit zsebbe kapja. Na az most elefelejtheti, hiába hivatkozik állásidőre, meg a jogra. Normál időben azonnal otthagyta volna, e most bármit megtehetnek, mert nincs munka sehol sem, köszönhetően ennek a nagy pánikolásnak és idióta intézkedésnek.
2020. márc. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Fizetett szabi intézménye mond valamit? Nyilván fizetetlenen nem lehetek hiszen azt csak én kérhettem volna.
2020. márc. 21. 13:48
 7/19 Alex Fly ***** válasza:

Nem.mind küldték haza: nálunk ugyanúgy folyik a munka, mint ha minden rendben lenne...

Akik otthon vannakb azoknak elvileg jár a távolléti díj -hacsak a munkáltató nem hivatkozik vis maior-ra...

2020. márc. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

"Természetesen egy fillért sem fogtok kapni, hiszen nem is dolgoztok."


Téged az ostobaságodért biztosan kidobtak innen, és újra regisztráltál, azért nincs még %-od.


Csak közlöm: nem feltétlenül kell dolgozni ahhoz, hogy az ember fizetést kapjon! :D

2020. márc. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:

"Csak közlöm: nem feltétlenül kell dolgozni ahhoz, hogy az ember fizetést kapjon! :D"



Minket (is...) hazaküldtek a szitu ugyanaz. nem kell bejárni de a főnök már tisztázta hogy pénzre ne számítsunk. Vendéglátás.

Fel nem mondtak csak épp bér nincs.

2020. márc. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Szerencsére ez nem így működik, hogy a "főnök tisztázta".


Van rendes szerződésed?

Egy hónap múlva meglátod, kapsz-e fizetést.

Ha nem, bejelented a megfelelő helyen, és hidd el, meg fogod kapni.

Biztos sok bejelentés lesz, mert megpróbálnak törvénytelenül eljárni, de ezt nem kell csendben elfogadni.

Az eljárás is időbe fog telni, de lesz eredménye.

Addig még sok idő van, naponta vannak új hírek. Már most is jelezte a kormány, hogy van, ami szabálytalan... Gondolom, a következő fizetés-utalás idején ez hatványozottan fog megjelenni a médiában, és nyomatékosítják majd, hogy mi szabályos és mi nem.

El tudom képzelni, hogy létrehoznak egy újabb válság-team-et, azoknak, akik nem kapták meg a fizetésüket emiatt. Elég lesz pl. telefonon bejelenteni, és felhívják a munkáltató figfyelmét, hogy 8 napon belül legyen szíves eleget tenni a törvényi kötelezettségének. Vagy létrehoznak egy formanyomtatványt.

Nyugalom. A vírustól én is tartok nagyon, de amire törvény van, attól ne féljünk.

2020. márc. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!