Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehetne tenni ha egy...

Mit lehetne tenni ha egy munkahelyen erőszakkal íratják alá az emberekkel hogy fizetetlen szabit kértek?

Figyelt kérdés

Az állásukkal zsarolják őket. Aláíratják velük a papírt hogy ők kérik „önként“ a fizetetlen egyelőre 1 hónapra és aki vissza akar jönni állásba 1 hónap múlva annak alá kell írnia.

Mindenki alá is írta.


Vannak lehetőségek?


(kérdés mi lett volna ha nem írja? Mert akkor az illetőt ki kell rúgni legalább 1 hónapos fizetett felmondási idővel + végkielégítéssel + szabadság-elszámolással)


2020. márc. 24. 09:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Dokumentálni kell az egészet és feljelentést tenni.
2020. márc. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Pl felnyomod őket a munkaügyi bíróságon. Nem tudom elképzelni, hogy milyen az amikor felnőtt embereket erőszakkal vesznek rá, hogy írják alá a papírt. Úgy érted verőemberek állnak mellettük és felpofozzák aki nem írja alá?


Ha nem írod alá akkor a cég valószínűleg azonnali hatállyal megszünteti a munkaviszonyod, ami után jár a felmondási idő és természetesen a ki nem vett szabadságok viszont, nem jár végkielégítés.

2020. márc. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Dokumentálni? És ki által? A melós dokumentálja a főnök tetteit?

És a végén a főnökkel aláíratjuk hogy csalt?



Meg aztán nagyon sokan úgy vannak vele (összefogás ezért KIZÁRT) hogy simán aláírják és vállalják az 1 hónap fizetetlent ha 1 hónap múlva újra lesz munka és bér. Nem sokan (= senki) se mer ugrálni és ezzel bukni az állást. Főleg most nem.

Most kirúgják hova megy?



"azonnali hatállyal megszünteti a munkaviszonyod, ami után jár a felmondási idő és természetesen“


Ember. Azonnali esetén nem jár felmondási idő lévén AZONNALI.

És ki lenne az azonnali indoka? Mert azt indokolni is kell keményen. Hogy nem írtam alá a csalását a cégnek? Ez lenne az indok?



"Nem tudom elképzelni, hogy milyen az amikor felnőtt embereket erőszakkal vesznek rá, hogy írják alá a papírt“



Pedig MARHA egyszerű.

Főnök: Józsikám itt ez a lap. Aláírod.

Józsi: Mi ez??? én ezt alá nem írom!


Főnök: jó, akkor ki vagy rúgva.

Józsi: na jó, add a tollat.


Ennyi. Verőlegény? Minek?

2020. márc. 24. 09:38
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

2.

Esetleg ezek az emberek szeretnék továbbra is megtartani az állásukat, miután lecseng, nem szeretnének munka nélkül lenni, mert sokan lesznek sajnos.

2020. márc. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

"Esetleg ezek az emberek szeretnék továbbra is megtartani az állásukat, miután lecseng, nem szeretnének munka nélkül lenni, mert sokan lesznek sajnos.“



Röviden: így van. Nem kell ide verőlegény se.

2020. márc. 24. 09:44
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

#3 igazad van, rossz kifejezést használtam. Az akartam mondani, hogy a munkáltató azonnal felmond a munkavállalónak akinek ezután járnak a fentiek.


#4 ööö... és? Attól még nem erőszak.

2020. márc. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

"Az akartam mondani, hogy a munkáltató azonnal felmond a munkavállalónak akinek ezután járnak a fentiek.“


Ja és gondolod ebben a szituban majd ki is fizeti neked?

Egy fillért se kapsz, menjél érte bíróságra. És épp ítélkezési szünet van ki tudja meddig, ráadásul itt a vészhelyzet mint indok, ráhúzza a bíróságon ezt mint indokot és nem kapsz egy petákot se. Ja és mire eljutsz ide az nem holnap lesz, alsó hangon is évek.

Hát? Akkor ez ennyi volt nemde?

2020. márc. 24. 09:51
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A jelen helyzetben én semmi erőszakot nem látok benne. Aki nem írja alá az mehet. Valahol még rendesek is. A jelen helyzetben simán mondhatnák, dolgozók fele nem kell. Itt még megadták az esélyt, hogy egy hónapon belül javulás lesz, lehet újra dolgozni.

Az egy más dolog, törvényben, munka szerződésben mi van. Valószínű helyzetre hivatkozva nem fizet. Lehet bírósághoz fordulni és 3-5 év múlva lesz belőle valami.

2020. márc. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ja és gondolod ebben a szituban majd ki is fizeti neked?"

Igen, gondolom, hogy kifizeti.


De csak most jövök rá, hogy ez a klasszik rinyaposzt. Elédtették te meg aláírtad aztán idejössz sírni, hogy nem volt más választásod.

2020. márc. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

"Igen, gondolom, hogy kifizeti.“



Azért nyilatkozta az OBK (Bírói Kamara) elnöke hogy ezen vírusidőszak lecsengése után tízezerszámra várhatóak a perek, mert olyan szintű és számú jogsértések vannak már most, hogy erre kb még soha nem volt példa.

2020. márc. 24. 09:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!